کد خبر: ۴۶۶۳۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹

ارتش سوریه پس از چند روز درگیری شدید با عناصر تروریستی داعش، کنترل منطقه «حوض الیرموک» واقع در ریف شمال غربی درعا را به طور کامل در دست خود گرفت.

به گزارش شفاف، نیروهای ارتش سوریه امروز سه شنبه موفق شدند به طور کامل بر منطقه «حوض الیرموک» واقع در ریف شمال غربی درعا مسلط شوند.

گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» سوریه اعلام کرد که نیروهای سوری پس از تثبیت مواضعشان در روستای «القصیر» در نزدیکی سد سوری اردنی «الوحده»، به طور کامل بر حوض الیرموک مسلط شدند.


اندازه بزرگتر نقشه اینجا   

 

نیروهای سوری در جریان یک عملیات گسترده که از چند روز پیش علیه گروه تروریستی «جیش خالد بن ولید» -وابسته به داعش- در شمال غرب درعا آغاز کرده و توانستند مناطق زیادی را از این گروه پس بگیرند.

نیروهای ارتش سوریه ظهر امروز نیز روستاهای «کویا» و «بیت آره» در حوض الیرموک را آزاد  کردند. نیروهای سوری دیشب نیز موفق شدند شهرک «الشجره» و روستای «عابدین» را از عناصر داعش پس بگیرند. 

 ارتش سوریه دیروز دوشنبه نیز موفق شد شهرهای کوچک «الشجره» و «المسیفره» در منطقه حوض الیرموک واقع در ریف شمال غربی درعا را بازپس بگیرد.

یگان‌های ارتش سوریه روز شنبه گذشته نیز موفق شدند بر روستاها و شهرک‌ها «فیصون، العوام، جمله، عین صماطه، ابورقه، ابو خرج، النافعه و سد النافعه»  در ریف شمال غربی درعا مسلط شوند و مین‌های کاشته شده توسط گروه‌های تروریستی را خنثی کنند.

فعالان سوری می‌گویند که عملیات آزادسازی جنوب سوریه عملا با تسلط کامل ارتش سوریه بر حوض الیرموک و تامین امنیت درعا و قنیطره و حومه دو استان، به پایان رسیده است.