کد خبر: ۴۶۶۳۵۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد که در جلسه امروز این کمیسیون مجازات قاچاق کودک به مجازات درجه 3 یعنی مجازات 10 تا 15 سال حبس تغییر یافت.

به گزارش شفاف، نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد که در جلسه امروز این کمیسیون مجازات قاچاق کودک به مجازات درجه 3 یعنی مجازات 10 تا 15 سال حبس تغییر یافت.

یحیی کمالی پور در گفت‌وگویی، در خصوص نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس توضیح داد: نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور نمایندگان نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز تحقیقات قم برگزار شد، در این نشست ماده 12 لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود:در این ماده بیان شده هر شخصی که مرتکب قاچاق اطفال شود به مجازات درجه 4 محکوم می‌شود، اما چون مجازات اصلی قاچاق کودک بین 5 تا 10 سال حبس است موضوع به مجازات درجه 3 یعنی تعیین مجازات 10 تا 15 سال حبس تغییر یافت.

کمالی پور اضافه کرد: در این نشست همچنین طرح اصلاح موادی از قانون آئین دادرسی کیفری مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد و قرار شد این طرح در کمیته‌ای که برای بررسی آن تشکیل شده به منظور ارائه در صحن علنی آماده شود.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد:همچنین طرح تشدید مجازات اسیدپاشی مندرج در طرح تشدید مجازات جرائم خشن ارتکابی علیه بزه‌دیدگان خاص در نشست بررسی شد و مواد پیشنهادی که در مرکز پژوهش‌ها اصلاح شده است، ارائه شد، کمیسیون در این مورد به جمع‌بندی نرسید ، قرار شد توسط کمیته‌ای نتیجه بررسی‌های آن در جلسات آتی این کمیسیون ارائه شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: