کد خبر: ۴۶۶۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که دارایی برخی از افراد مرتبط با لشکر طیبه در پاکستان را که در حمله تروریستی ۲۰۰۸ هند دست داشته‌اند، مسدود خواهد کرد.

به گزارش شفاف به نقل از رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده است که دارایی سه تن از شهروندان پاکستانی مرتبط با «لشکر طیببه» را مسدود خواهد کرد.

در این گزارش گفته شده این افراد در حمله تروریستی و مرگبار به یک مرکز مالی در شهر بمبئی هند که در سال ۲۰۰۸ رخ داد، دست داشته‌اند.

در میان افراد مرتبط با لشکر طیبه پاکستان که توسط وزارت خزانه داری آمریکا معرفی شده‌اند، فردی به عنوان یکی از فرماندهان ارشد این گروه و دو نفر دیگر به اتهام انتقال پول و تامین مالی لشکر طیبه مشمول مسدودسازی دارایی‌های‌شان قرار گرفته‌اند.

در عین حال وزارت خزانه‌داری آمریکا در حالی دارایی این افراد را بدلیل مشارکت در حادثه تروریستی بمبئی مسدود و معاملات با آن‌ها را ممنوع اعلام کرده است که در حال حاضر نزدیک به ۱۰ سال از واقعه حمله به مرکز خرید بمبئی می‌گذرد و اقدام واشنگتن علیه افراد مظنون به اقدامات تروریستی با گذشت چندین سال از واقعه مذکور صورت می‌گیرد.

برخی کارشناسان مسدودسازی دیرهنگام دارایی سه شهروند پاکستانی را که به قول واشنگتن در عملیات تروریستی بمبئی هند نقش داشته‌اند، مرتبط با تحولات اخیر در پاکستان و روی کار آمدن حزب جدید «تحریک انصاف» به رهبری «عمران خان» عنوان می‌کنند. حزب جدیدی که مخالفانش آن را متهم به نزدیکی به نیروهای ارتش و همچنین گروه‌های افراطی کرده‌اند.

آخرین اخبار