کد خبر: ۴۶۶۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۲
بطحایی:

وزیر آموزش‌ و پرورش تاکید کرد: در پنجاه سال گذشته، «آموزش و پرورش» مرتباً سیر نزولی داشته است؛ معلمان در جامعه مرجعیت داشتند اما به‌مرور زمان، این جایگاه تنزل پیدا کرد.

به گزارش شفاف، سید محمد بطحایی در دیدار با جمعی از نمایندگان معلمان مدارس استثنایی شهر تهران گفت: یکی از سخت‌ترین و دشوارترین کارها، کار در مدارس استثنایی است که روح و جسم معلم را دچار خستگی می‌کند.

وی اضافه کرد: آموزش‌ و پرورش در پنجاه سال گذشته مرتباً سیر نزولی داشته و اگر از زمان گذشته بررسی کنیم، مشاهده خواهیم کرد معلمان در جایگاه والایی در جامعه قرار داشتند و نگران معیشت خود نبودند و حتی نقش قاضی و مدیر محله را نیز ایفا می‌کردند و به‌طور کلی در جامعه مرجعیت داشتند اما به‌مرور زمان، این جایگاه تنزل پیدا کرد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در جامعه امروز معلم به‌عنوان مرجعی قابل‌ اعتماد شناخته می‌شود و همه باید تلاش کنیم آموزش‌ و پرورش مسئله اول جامعه باشد تا برای دولت‌ها نیز در اولویت قرار گیرد.

بطحایی ادامه داد: باید نسبت به معلمان در جامعه و نظام تعلیم و تربیت حساسیت ایجاد کرد تا آنها دائماً مسائل آموزش‌ و پرورش را دنبال کنند و در این مسیر برنامه‌هایی را به‌تدریج آغاز کرده‌ایم؛ البته ضمن تلاش برای حل تدریجی مشکلات نباید از مسیر اصلی تعلیم و تربیت منحرف شد.

وی با اشاره به استعداد پذیرش شایعه در جامعه اظهار داشت: بسیاری از شایعات در فضای مجازی ناشی از سطحی‌نگری، زودباوری و عدم تحقیق است؛ میانگین حقوق معلمان با میانگین حقوق کارمندان دولت برابر است اما آنها رفاهیاتی دارند که معلمان از آن بی‌‌‌بهره‌اند و من از طرق قانونی مستمراً پیگیر هستم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار