کد خبر: ۴۶۶۳۹۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از تدوین بسته جدید ارزی از سوی دولت تا پایان هفته جاری خبر داد.

 به گزارش شفاف، علی‌اصغر مونسان در حاشیه بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ گفت: «خوشحالیم در حال حاضر بسیاری از خدمات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به صورت الکترونیک ارائه می شود.

حداکثر تلاش‌مان را انجام می دهیم که اخلالی در روند ورود گردشگر خارجی به کشور وارد نشود، ابتدای سال گذشته ۳ درصد کاهش ورود گردشگر خارجی به کشور را داشتیم اما در پایان سال شاهد رشد ۴درصدی در این خصوص بودیم.»

او گفت: «در سه ماهه اول امسال شاهد افزایش ۳۰ درصدی ورود گردشگر به کشور بودیم، تفاوت های نرخ ارز باعث کاهش هزینه های بسته خدمات گردشگری شده و برای گردشگر خارجی اکنون شرایط سفرهای ارزان تری فراهم شده است.

اگرچه مشکلاتی نیز ایجاد شده که به عنوان مثال کنسل شدن یا محدود شدن پروازهای مستقیم به کشور است، اما به دنبال مهار عوارض این موضوع هستیم تا بتوانیم حداکثر بهره را ببریم.»

مونسان افزود: «امروز معاون‌اول رئیس جمهوری، اعلام کرد تا پایان هفته جاری بسته جدید ارزی از سوی دولت تدوین می شود که در این بسته تکلیف تبدیل ارز گردشگران ورودی و خروجی مشخص شده که موضوع بسیار مهمی است.

خوشبختانه در حوزه های مختلف از جمله توریسم سلامت شاهد افزایش گردشگران هستیم و از کشورهایی مانند عمان شاهد ورود گردشگران سلامت به کشور هستیم.»

او در ادامه به اهمیت الکترونیکی شدن فعالیت ها اشاره کرد و گفت: «الکترونیکی شدن عرضه خدمات می تواند باعث افزایش رضایتمندی گردشگران شود، در جام جهانی روسیه، از طریق طراحی یک اپلیکیشن به شکایات گردشگران به صورت آنلاین رسیدگی شد و مشکلات آنها در همان لحظه مرتفع شد.

روند الکترونیکی شدن سازمان میراث فرهنگی با شتاب و رو به جلو در حال حرکت است و من متعهد هستم که تا آخر این موضوع را پیگیری و پشتیبانی کنم.»

رئیس سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: «خوشبختانه گردشگری در کشور روند خوبی را دنبال می کند و افق روشنی دارد، در حال حاضر ۱۷۰۰ پروژه گردشگری در حال احداث داریم و هدف‌گذاری کرده ایم که ۱۲۵۰ پروژه تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

در حال حاضر اقامتگاه های بومگردی یکی از مهمترین اتفاقات در حوزه گردشگری است و خوشحالیم که اعلام کنیم با رونق اقامتگاه های بومگردی شاهد مهاجرت معکوس روستاییان از شهر به روستا هستیم.»

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: