کد خبر: ۴۶۶۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸

در هفته گذشته علاوه بر ادامه زلزله‌های تازه آباد استان کرمانشاه، شهرهای فاریاب استان کرمان و کوهدشت استان لرستان به ترتیب با زلزله‌های ۴.۵ و ۴.۱ ریشتری لرزیدند.

به گزارش شفاف، بررسی زلزله‌های هفته گذشته نشان می‌دهد بزرگترین زمین لرزه‌ها به ترتیب با بزرگای ۴.۵ ریشتر در فاریاب استان کرمان و با  بزرگای ۴.۱  در کوهدشت استان لرستان به ثبت رسیده است.  

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۶ مرداد

در  فین استان هرمزگان زلزله ۲.۹، ،خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ و سالند استان خوزستان زلزله ۲.۹ رخ داد.

در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از زلزله‌های ۲.۹،   ۲.۷ و  ۲.۶ زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری به ثبت رسید.

در کوهدشت استان لرستان زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۵ کیلومتری کوهدشت، ۳۳ کیلومتری سراب دوره و ۳۷ کیلومتری ویسیان این استان بوده است.

یکشنبه ۷ مرداد

در تازه آباد استان کرمانشاه چهار زلزله ۲.۷، ۲.۹ و ۲.۶ و همچنین زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۸ کیلومتری گزارش شد.

در رفسنجان استان کرمان زلزله ۲.۵، تخت استان هرمزگان زلزله ۲.۸، قاسم آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

در موچش استان کردستان زلزله ۳.۳ ریشتر رخ داد که عمق آن در ۱۹ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۱۹ کیلومتری موچش و ۲۶ کیلومتری بلبان آباد استان کردستان و ۲۱ کیلومتری سطر استان کرمانشاه به ثبت رسید.

 جیرنده استان گیلان نیز با زلزله ۳.۲ ریشتر لرزید. عمق این زلزله در ۱۱ کیلومتری و کانون آن در ۶ کیلومتری جیرنده، ۱۵ کیلومتری بره‌سر و ۲۷ کیلومتری دیلمان این استان بوده است.

دوشنبه ۸ مرداد

در ازگله استان کرمانشاه بعد از زلزله ۳.۱ ریشتر، زلزله ای با بزرگای  ۳.۲ به وقوع پیوست که عمق آنها در هشت کیلومتری و مرکز آن در ۲۰ کیلومتری تازه آباد، ۲۴ کیلومتری جوانرود و ۲۹ کیلومتری کوزران بوده است. در تازه آباد این استان زلزله‌های ۲.۶ و ۲.۵ ریشتر به ثبت رسید. سومار این استان نیز با زلزله ۳.۷ لرزید که عمق آن در ۸ کیلومتری و کانون آن در ۱۱ کیلومتری سومار و ۴۰ کیلومتری گیلانغرب استان کرمانشاه و ۴۴ کیلومتری زرنه استان ایلام بوده است.

در این روز در مجن استان سمنان نیز زلزله ۲.۹ و بهاباد استان یزد زلزله ۲.۵ رخ داد.

شهداد استان کرمان زلزله ۲.۶ را تجربه کرد و در فاریاب این  استان زلزله ۳.۲ ریشتری گزارش شد که عمق آن در ۱۱ کیلومتری و کانون آن در ۲۱ کیلومتری فاریاب استان کرمان و ۵۹ کیلومتری زیارتعلی و ۶۱ کیلومتری سرگز استان هرمزگان گزارش شد. بعد از رخداد زلزله ۳.۲ زلزله‌ای با بزرگای ۴.۵ در فاریاب رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری بوده است.

سه‌شنبه ۹ مرداد

در شهداد استان کرمان زلزله ۳.۲ ریشتری به ثبت رسید که عمق آن در ۷ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۳۶ کیلومتری شهداد، ۳۹ کیلومتری کرمان و ۴۲ کیلومتری سیرچ این استان بوده است. در سیرچ استان کرمان زلزله ۲.۵، در قائمیه استان فارس زلزله ۲.۸، سنخواست استان خراسان شمالی زلزله ۲.۸، دولت آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۹ و در تازه‌آباد استان کرمانشاه زلزله‌های ۳.۲ در عمق ۸ کیلومتری، ۳.۷ در عمق ۸، ۲.۶، به وقوع پیوست.

در سومار این استان نیز زلزله دیگری به بزرگای ۲.۵ رخ داد.

چهارشنبه ۱۰ مرداد

در کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲.۵ و مهدی‌شهر استان سمنان زلزله ۲.۵ رخ داد.

در تازه آباد استان کرمانشاه دو زلزله‌۲.۶، ۳.۴ در عمق ۷ کیلومتری و ۲.۸ به ثبت رسید. در میرآباد این استان نیز زلزله ۲.۸ رخ داد.

هجدک استان کرمان با زلزله‌ای با بزرگای ۳ لرزید. عمق این زلزله در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۳۴ کیلومتری هجدک، ۴۶ کیلومتری چترود و ۵۱ کیلومتری شهداد بوده است. کهنوج این استان نیز زلزله ۲.۸ را تجربه کرد.

 پنج‌شنبه ۱۱ مرداد

در میر آباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵، تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۶ و مسجدسلیمان استان خوزستان زلزله ۲.۶ رخ داد.

در سیرچ استان کرمان زلزله ۲.۷ و ارزوئیه این استان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید. کهنوج استان کرمان نیز با زلزله ۳.۴ ریشتر لرزید. عمق این زلزله در ۱۲ کیلومتری و کانون آن در ۱۳ کیلومتری کهنوج و ۴۲ کیلومتری نودژ استان کرمان و ۴۰ کیلومتری زیارتعلی، هرمزگان بوده است. درب‌بهشت استان کرمان نیز زلزله ۲.۶ را تجربه کرد.

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله‌های ۲.۵، ۲.۷ و ۲.۶، قصرشیرین این استان زلزله ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد.

جمعه ۱۲ مرداد

در ساعت یک بامداد زلزله‌ای با بزرگای ۲.۷ طالقان استان البرز را لرزاند. این زلزله در عمق ۸ کیلومتری و کانون آن در ۴ کیلومتری طالقان و ۲۸ کیلومتری کوهسار استان البرز و ۲۸ کیلومتری آبیک استان قزوین بوده است.

قطور استان آذربایجان غربی بعد از یک زلزله ۲.۶ زلزله‌ای با بزرگای ۳ را تجربه کرد. عمق این زلزله در ۶ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۱۲ کیلومتری قطور، ۳۷ کیلومتری تازه شهر و ۴۲ کیلومتری سلماس این استان بوده است.

در هجدک استان کرمان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

تازه آباد استان کرمانشاه نیز با زلزله‌ای با بزرگای ۳.۲ لرزید. عمق این زلزله در ۱۰ کیلومتری بوده است.