کد خبر: ۴۶۶۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰

معاون وزیر امورخارجه روسیه از تحریم بانک روسی «آگروسایوز» توسط آمریکا انتقاد و این اقدام واشنگتن را تقبیح کرد.

به گزارش شفاف، 'سرگئی ریابکوف' در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه روسیه منتشر شد، یاداوری کرد که تحریم بانک تجاری «آگروسایوز» روسیه توسط آمریکا پنجاه و چهارمین بسته تحریمی این کشور علیه روسیه است که از سال 2011میلادی به این سو وضع می شود.

وی افزود: حتی سیاستمداران آمریکایی گرفتار روس بیزاری نیز تاکید می کنند که هیچ فشاری بر روسیه تاثیرگذار نخواهد بود، اما با پافشاری جنون آمیز به اقدامات خود ادامه می دهند که این موضوع ناتوانی آنها در مقابل روسیه را نشان می دهد.

ریابکوف خاطرنشان کرد: این موضوع همچنین مربوط به مجموعه ای از لایحه های قانونی می شود که در روزهای گذشته در کنگره آمریکا در حال بررسی است، مولفان این لایحه ها و طرح ها خواستار تشدید تحریم ها علیه روسیه هستند و این افراد با باور کردن هژمونی شکست ناپذیر آمریکا در جهان نابینا شده اند.

وی در ادامه بیانیه تصریح کرد: تلاش ها برای منحرف کردن روسیه از مسیر خود و تحمیل اراده بر ما موفق نخواهد بود؛ سخنرانی های نمایشی سناتورها و نمایندگان کنگره آمریکا در برابر افکار عمومی این کشور که به دلیل نا امیدی از به یاد ماندن در حافظه رای دهندگان آمریکایی بیان می شود، از نظر ما خنده آور است.

به گزارش ایرنا، دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفک) در اطلاعیه ای اعلام کرد: بانک تجاری آگروسایوز مستقر در مسکو و کمپانی صنعت و تجارت دنگ دونگ ژونشنگ مستقر در چین که با بانک تجارت خارجی کره شمالی مرتبط هستند، تحت تحریم های یکجانبه آمریکا قرار می گیرند.

رسانه های روسی دیروز جمعه اعلام کردند: طرح تحریم های تازه روسیه به سنای آمریکا ارایه شده است.

در این طرح، محدودیت هایی در مورد بدهی های دولتی روسیه و نیز سرمایه گذاری در بخش های انرژی و شرکت های دولتی این کشور پیش بینی شده است، ضمن اینکه گفته شده تحریم های تازه آمریکا از سال 2014 و پس از آغاز مناقشه در اوکراین، چندین بسته تحریم های اقتصادی و مالی علیه روسیه وضع کرد و کشورهای دیگر را نیز وادار به پیوستن به این تحریم ها کرد.

از انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری آمریکا، روابط واشنگتن و مسکو بدتر از گذشته شد و با توجه به اینکه تعداد قابل توجه ای از سیاستمداران آمریکایی، روسیه را به دخالت در انتخابات این کشور متهم کرده بودند، دولت ترامپ نیز رویکردی سخت گیرانه تر از روسای جمهوری پیشین نسبت به روس ها به کار برد.