کد خبر: ۴۶۶۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
وزیر امور خارجه موقت پاکستان:

وزیر امور خارجه موقت پاکستان با اشاره به خسارت‌هایی که این کشور به خاطر ائتلاف با آمریکا در جنگ افغانستان متحمل شده واشنگتن را مسئول مشکلات کنونی اسلام‌آباد دانست.

به گزارش شفاف، «عبدالله حسین هارون» وزیر امور خارجه موقت پاکستان در گفت و گو با خبرنگاران از سیاست‌های دوگانه واشنگتن در قبال کشورش انتقاد کرد.

وی افزود: پاکستان هرگز اتهامات بی‌اساس آمریکا به بهانه مناطق قبایلی را نمی‌پذیرد.

عبدالله حسین هارون با اشاره به خسارت‌هایی که پاکستان به خاطر ائتلاف با آمریکا در جنگ افغانستان متحمل شده واشنگتن را مسئول مشکلات کنونی اسلام‌آباد دانست.

وی افزود: پاکستان در مبارزه با تروریسم که 17 سال است ادامه دارد فداکاری زیادی انجام داد اما آمریکا بدون توجه به این موضوع اتهامات خود علیه این کشور را ادامه می‌دهد.

عبد الله حسین هارون تأکید کرد: پاکستان سیاست خارجی جدید و مستقلی را در پیش خواهد گرفت و در همه زمینه‌ها بر اساس منافع خودمان تصمیم‌گیری می‌کنیم.

بالا گرفتن تنش بین پاکستان و آمریکا در مدت اخیر در حالی است که ترامپ در نخستین پیام توئیتری خود در سال 2018 میلادی از قطع کمک های واشنگتن به اسلام آباد خبر داد و اعلام کرد که واشنگتن در اقدامی احمقانه در طی 15 سال گذشته 33 میلیارد دلار به این کشور کمک کرده است که این روند ادامه نخواهد یافت.

وی ادامه داد: پاکستان جز دروغ و فریب کاری چیزی تحویل آمریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.