کد خبر: ۴۶۶۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۳

نیروهای یمنی در جریان عملیات غافلگیرانه در جنوب الحدیده در غرب یمن، 35 نیروی وابسته به ائتلاف سعودی را اسیر کردند و ده‌ها تن از نیروهای ائتلاف را از پا در آوردند.

به گزارش شفاف، درگیری‌های روز شنبه (امروز) در اطراف شهر «الدریهمی» در جنوب استان «الحدیده» در غرب یمن، نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی شکست سنگینی خوردند.

به گزارش شبکه «المسیره»، نیروهای انصارالله و ارتش یمن توانستند با استفاده از عنصر فریب و غافلگیری، نیروهای ائتلاف سعودی را در دام انداخته و تعداد بسیاری از آن‌ها را کشته، زخمی یا اسیر کنند.

شبکه «المیادین» نیز به نقل از یک منبع نظامی یمنی، گزارش داده که ۳۵ نیروی ائتلاف سعودی مجبور شده‌اند خود را تسلیم نیروهای یمنی کنند.

در این عملیات، چهار تانک ائتلاف سعودی نیز منهدم شد.

درگیری‌ها همزمان در ساحل غربی یمن در شمال این کشور و در استان «الجوف» به خصوص  در منطقه «المصلوب» نیز به شدت جریان دارد. یگان پدافندی ارتش یمن و انصارالله صبح امروز (شنبه) یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را بر فراز این منطقه منهدم کرد.

نیروهای یمنی از سه روز گذشته که عملیات ائتلاف سعودی برای نفوذ به مناطق تحت تسلط انصارالله و ارتش یمن در استان الجوف آغاز شده، مانع از نفوذ این نیروها شده‌اند.

آخرین اخبار