کد خبر: ۴۶۶۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد شرایط اقتصادی در ایران خیلی سریع وضعیت نامطلوبی یافته است.

به گزارش شفاف، «دونالد ترامپ» بار دیگر ایده مذاکره با مقامات ایران را مطرح کرد. وی در پیامی توییتری مدعی شد شرایط اقتصادی در ایران در عرض مدت کوتاهی وضعیت بدی پیدا کرده است.

ترامپ در ادامه پیام خود افزود این که دو طرف دیدار کنند یا نه، به خواست طرف ایرانی بستگی دارد.

چند روز قبل رییس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیرایتالیا و در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «چه‌طور می‌توان تنش‌ها با ایران را کاهش داد»، پاسخ داد: نمی‌دانم آیا آنها آماده باشند یا خیر. ما هیچ پیش‌شرطی نداریم. به ادعای ترامپ این اقدام هم برای ایران خوب است و هم کل جهان.

رئیس جمهور آمریکا در این کنفرانس خبری گفت آماده است در هر زمان و با هیچ پیش شرطی با همتای ایران خود دیدار کند.

با وجود این اظهارات «هوگان گیدلی» معاون سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه در اظهاراتی درباره تمایل «دونالد ترامپ» به مذاکره با ایران گفت: سیاست دولت آمریکا در قبال ایران تغییری نکرده و ترامپ آنچه از ایران می‌ خواهد را به صراحت اعلام کرده است.

ترامپ: «از شر توافق هسته ای ایران راحت شدیم»

همچنین به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز ، ­دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: «از شر توافق هسته ای وحشتناک ایران راحت شدیم.»

وی همچنین در ادعایی واهی افزود :« ما شهر قدس را نیز به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختیم.»

ترامپ در ادامه ادعاهای خود تصریح کرد :«ارتش آمریکا به زودی همانند گذشته به قدرتمندترین ارتش جهان تبدیل خواهد شد. ما دیوار مرزی را خواهیم ساخت و از کشورمان هم دفاع خواهیم کرد.»