کد خبر: ۴۶۶۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌های با اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق در پنج استان کشور از مردم خواست از تردد در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌های این استان‌ها خودداری کنند.

به گزارش شفاف، سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌های با اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق در پنج استان کشور از مردم خواست از تردد در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌های این استان‌ها خودداری کنند.

در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: « امروز (۱۴ مرداد) به سبب رشد ابرهای همرفتی و نفوذ جریانات شمالی در ساعات بعد از ظهر و شب در ارتفاعات البرز در شمال تهران و شمال سمنان، شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی رگبار و رعد وبرق، وزش باد شدید موقت، بالا آمدن موقتی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

بنابراین به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به پیش‌بینی این شرایط جوی از رفتن به مناطق کوهستانی همچنین توقف و تردد در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها در این مناطق خودداری کنید.»

سازمان هواشناسی همچنین با صدور اطلاعیه‌ای آورده است: «در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ مرداد) بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در گیلان، مازندران ، گلستان ، پاره‌ای از نقاط خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های سمنان و شمال تهران پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به ماهیت بارش‌های تابستانه در هوای گرم، رشد ابرهای جوششی و رگبارهای موقت در مدت زمان کوتاه می‌تواند منجر به سیل ناگهانی به‌خصوص در مناطق کوهپایه‌ای و روستاهای کوهستانی شود. از این رو توصیه می‌شود که در زمان مسافرت از اقامت و پارک خودرو در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها بطور جدی خودداری شود.»

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار