کد خبر: ۴۶۶۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
رئیس جمهور قرقیزستان:

رئیس جمهور قرقیزبستان گفت: ابتکارات جدید همواره توضیحات بیشتری را نیاز دارند و مردم باید از قوانین جدید اطلاعات کافی داشته باشند.

به گزارش شفاف، «سورنبای جین‌بیک‌اف» رئیس جمهور قرقیزستان با «محمد قالی عبدالقاضی اف» نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

در این دیدار مقامات ارشد قرقیزستان فعالیت وزرا در بخش توسعه اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

جین‌بیک‌اف بر تشدید فعالیت دولت در بخش توسعه استان‌ها، اجرای برنامه استراتژیکی توسعه پایدار و دیگر پروژه‌های ملی تأکید کرد.

رئیس جمهور قرقیزستان گفت: ابتکارات جدید همواره توضیحات بیشتری را نیاز دارند و مردم باید از قوانین جدید اطلاعات کافی داشته باشند.

نخست وزیر نیز گزارش کار وزرا مربوط به آماده سازی زیرساخت‌های کشور در زمستان، جمع‌آوری محصولات در مزارع، ساخت زیرساخت‌های استراتژیکی، اجرای برنامه امنیتی «شهر امن»، برنامه توسعه فن‌آوری «قوم پاک» و سامانه مدیریت نهادهای دولتی «تندوک» را ارائه داد.

عبدالقاضی‌اف در این جلسه گفت: بر اساس برنامه شهر امن در 40 منطقه «بیشکک» دوربین‌هایی برای ثبت تخلفات رانندگی نصب و 20 سامانه دیجیتال قابل حرکت برای تأمین امنیت شهروندان فعال می‌شود.

وی ادامه داد: مناقصه‌هایی برای شرکت‌های خصوصی جهت حضور آنها در برنامه‌های ملی برگزار می‌شود که پس از برگزاری این مناقصه‌ها تاریخ معین راه‌اندازی شهر امن مشخص می‌شود.

عبدالقاضی‌اف با اشاره به برنامه قوم پاک تصریح کرد: در حال حاضر 7 پروژه در قالب آن مطرح شده که همه خدمات دولتی از پذیرش بچه‌ها در کودکستان تا پرداخت مالیات از طریق فن آوری‌های دیجیتال ارائه می‌شود.