کد خبر: ۴۶۶۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: با توجه به وزش توفان همراه با گرد و غبار کارکنانی که در این شهرستان دچار بیماری های تنفسی، قلبی و عروقی، چشمی و حساسیت های فصلی هستند برای جلوگیری از خطرات احتمالی خانه نشین شدند.

به گزارش شفاف، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: با توجه به وزش توفان همراه با گرد و غبار کارکنانی که در این شهرستان دچار بیماری های تنفسی، قلبی و عروقی، چشمی و حساسیت های فصلی هستند برای جلوگیری از خطرات احتمالی خانه نشین شدند.

هوشنگ ناظری روز سه شنبه اظهار داشت: این تصمیم در پی آلودگی 12 برابری حد مجاز در زابل و نامساعد بودن شرایط جوی با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه فعالیت اداری تمام دستگاه های اجرایی برای خدمات رسانی به عموم مردم ادامه دارد، افزود: ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان هر روز براساس شرایط روز جاری در خصوص تعطیلی و یا مرخصی کارکنان دارای بیماری های خاص تصمیم گیری و اعلام نظر می کند و هم اینک این تصمیم فقط برای امروز گرفته شده است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان امروز غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان هزار و 862 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

همچنین سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به 108 کیلومتر بر ساعت رسید که این امر سبب کاهش دید در فرودگاه زابل به هزار و 500 متر و زهک به هزار و 200 متر شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: