کد خبر: ۴۶۶۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی شهادت «علی خواجوی» محیط بان شهرستان راور استان کرمان را تسلیت گفت.

به گزارش شفاف، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی شهادت «علی خواجوی» محیط بان شهرستان راور استان کرمان را تسلیت گفت.

کلانتری شهادت محیط‌بان راور را تسلیت گفت

در متن پیام عیسی کلانتری آمده است: خبر شهادت محیط بان مجاهد علی خواجویی، فرزندی دیگر از خانواده بزرگ محیط زیست، از تبار محیط بانان، در جبهه دفاع از حفاظت و حراست از محیط زیست این سرزمین که در حین مأموریت و تعقیب و گریز متخلفین شکار در منطقه راور کرمان، به دست تروریست‌های زیست محیطی تاریک اندیش و کور دل انجامید دردی آمیخته با افتخار در دلهایمان گذاشت و اندوهی عمیق آفرید.

رشادت آفرینی این سبزاندیشان، در راه خدمت به حفظ و حراست از مواهب الهی و محیط زیست کشور، اصلی ترین گذرگاهی است که با عبور از این گذرگاه، برای همیشه جاویدان در تاریخ محیط زیست کشور باقی مانده، و عزت و سربلندی را برای حفظ محیط زیست ملت شریف و تضمین آن برای نسل‌های آینده به جای می‌گذارند.

با نهایت تأسف و تأثر، شهادت پر افتخار و مظلومانه این شهید بزرگوار را به خانواده بزرگ محیط زیست، همرزمان و به ویژه خانواده محترم و داغدارش تسلیت عرض می‌نمایم، و برای ایشان علو درجات و برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

عصر روز دوشنبه یکی از محیط بانان شهرستان راور بعد از درگیری با شکارچیان غیرمجاز هدف سه گلوله سلاح جنگی آنها قرار گرفت و از ناحیه شکم مجروح شد و بعد از ساعتی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

یکی از افرادی که باعث شهادت علی خواجویی شد، توسط یگان تکاور و یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان در ارتفاعات منطقه «خورند راور» محل وقوع درگیری دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: