کد خبر: ۴۶۷۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۵

وزیر آموزش و پرورش در خصوص درگذشت دو دانش آموز یزدی در اردوی یک مدرسه فوتبال در گرجستان گفت: پیگیری هایی را در وزارتخانه، وزارت دادگستری و امور خارجه برای تحت تعقیب قراردادن مسببان و سوء استفاده کنندگان از این موضوع انجام می دهیم.

به گزارش شفاف، وزیر آموزش و پرورش در خصوص درگذشت دو دانش آموز یزدی در اردوی یک مدرسه فوتبال در گرجستان گفت: پیگیری هایی را در وزارتخانه، وزارت دادگستری و امور خارجه برای تحت تعقیب قراردادن مسببان و سوء استفاده کنندگان از این موضوع انجام می دهیم.

دو بازیکن عضو مدرسه فوتبال آرمان کویر (در شهر یزد) در قالب دو گروه 20 و 12 نفره به همراه تور گردشگری و به بهانه برگزاری اردو در گرجستان چند روز پیش راهی این کشور شدند اما در اتفاقی تلخ دیروز در تفلیس درگذشتند.

در پی این امر از سوی کمیته اخلاق مقرر شد حراست فدراسیون فوتبال و هیات فوتبال استان یزد ضمن پیگیری و بررسی موضوع با قید فوریت، اقدام و نتیجه را گزارش کنند. همچنین هیات فوتبال استان تهران مکلف شد، ظرف دو هفته آینده تمام مدارس غیرمجاز فوتبال را شناسایی و اقدامات قانونی برای پلمب و تعطیلی این مدارس را انجام دهد.

سیدمحمد بطحایی امروز -چهارشنبه- در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد حادثه برای دو نفر از نوآموزان فوتبال استان یزد در اردوی گرجستان و پیگیری های وزارتخانه برای روی ندادن اتفاقات مشابه اظهار داشت: بارها به اولیای دانش آموزان اعلام کردیم، این گونه سفرها ضرورتی ندارد.

به ویژه وقتی بدون اطلاع مقامات مذکور و مراجع ذیربط انجام می شود و متاسفانه چون بدون هماهنگی های قبلی روی داده است، نمی شود مسئولی را پیدا کرد و از وی توضیحی در این زمینه خواست.

وی به اولیای دانش آموزان توصیه کرد: سفرهای خارج از کشور (برای دانش آموزان) هیچ ضرورتی ندارد، مگر مواردی که در سطح بین المللی و در حوزه ملی دانش آموزان را برای مسابقات ورزشی و علمی بر اساس فرایند تعیین شده انتخاب و اعزام می کنیم، تمام استانداردهای لازم برای این موارد تعبیه شده، سرپرستی هم همراه آنها هست و همه موارد ایمنی برای دانش اموزان رعایت می شود.

بطحایی ضمن ابراز تاسف عمیق برای این اتفاق افزود: پیگیری هایی را در وزارت اموزش و پرورش در وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه انجام می دهیم که مسببان و سوء استفاده کنندگان از این موضوع تحت تعقیب قرار بگیرند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار