کد خبر: ۴۶۷۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۳

نخستین مجمع سلامت شهرستان شمیرانات با حضور شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات، خدادوست معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عموزاده سرپرست شبکه بهداشت شمیرانات و جمعی از مدیران خانه‌های بهداشت و نیکوکاران عرصه سلامت برگزار شد.

به گزارش شفاف، نخستین مجمع سلامت شهرستان شمیرانات با حضور شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات، خدادوست معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عموزاده سرپرست شبکه بهداشت شمیرانات و جمعی از مدیران خانه های بهداشت و نیکوکاران عرصه سلامت برگزار شد.

سرانه شمیرانات از محرومترین نقاط ایران کمتر است

فرماندار شمیرانات در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه وضعیت شمیرانات از نظر سرانه‌ها از سرپل ذهاب بدتر است، عنوان کرد: چه کسی باور می کند که سرانه ورزشی و فرهنگی شهرستان شمیرانات از محرومترین منقطه ایران، کمتر است. متاسفانه این شرایط ساخته شهرداران پیشین بوده که بر بستری از دریغ و افسوس و ناتوانی نشستیم.

وی با انتقاد از شرایط سرانه بهداشتی این منطقه نیز گفت: من متأسفانه در درکه هیچ زمین و جایی برای ساخت خانه بهداشت پیدا نمی کنم. همه فروخته شده! چه کسی زمین متعلق به سرانه بهداشتی منطقه را فریز نکرده و آن را به فروش رسانده؟ به کی و کجا فروخته شده؟ ما متاسفانه در این شرایط میراث دار تمام تلخکامی‌هایی که امروز مطالبات به حق مردم هم پشت آنهاست. مردم حق دارند درباره پیشینه فرماندار خود بدانند ولی باید این را هم بدانند که چه میراثی به دست این فرماندار رسیده. مردم باید بدانند که فرماندار در شهرستان پیشرو، مترقی و ثروتمندی کار می کنه که سرانه‌های آن از سرانه محرومترین شهرستان های ایران کمتر است.

فرماندار شمیرانات با تاکید بر اینکه افراد باید پاسخگوی این شرایط باشند، عنوان کرد: سازمان بازرسی کل کشو باید بررسی کرده و بفهمد چه اتفاقی در این منطقه افتاده؟ باید جواب داده شود که چرا این سرانه ها فریز و واگذار نشده و به چه کسی فروخته شده است.

وی با طرح این سوال که چرا مردم به ما اعتماد ندارند، گفت: چون راست نگفته ایم. جواب نبود مسئولیت و اعتبار اجتماعی را باید در این موارد جستجو کرد.

شهریور با تاکید بر ضرورت فراهم آوردن حال خوب در جامعه، به شرایط مطلوب جامعه سنتی ایران اشاره کرد و گفت: امروز تمام امکانات در دسترس است ولی اصلا حالی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اتمسفر عمومی یک جامعه باید شاد، خوش و امیدوار باشد که مردم آن جامعه نیز سالم باشند، گفت: ما توانایی ایجاد این اتمسفر را داریم. ما در برابر این جامعه، شهدا و خانواده های آنها مسئولیم. موظفیم کمک کنیم تا فقرا وضع بهتری داشته باشند. موظفیم بخش خصوصی را برای تولید کار و ارایه خدمات برای ساخت بیمارستان، کلینیک و خانه بهداشت حمایت کنیم همچنین از خیرین بخواهیم که از خودشان برای آسایش مردم هزینه کنند وظیفه بنده هم به عنوان فرماندار ایجاد هماهنگی برای انجام این امور است.

فرماندار شمیرانات در خاتمه با تاکید بر ضرورت ارایه طرحی نو در شمیرانات، عنوان کرد : تحقق این امر به اراده و همت جمعی همه ما برمی گردد. باید سعی کنیم جامعه ای پیشروتر، امیدوارتر، اخلاقی تر و مومن تری داشته باشیم، چراکه هرچه جامعه اخلاقی تر باشد وابستگی و سرمایه اجتماعی موجود در آن بیشتر بوده و جامعه سالمتری خواهیم داشت.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: