کد خبر: ۴۶۷۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
یادداشت تاج پس از اتفاقات اخیر؛

رئیس فدراسیون فوتبال در یادداشتی بر نزدیکی دل ها و ایجاد صلح و آرامش به وسیله این رشته جذاب تاکید کرد.

به گزارش شفاف، مهدی تاج با انتشار یادداشتی، از فوتبال به عنوان ورزشی برای افزایش همبستگی و انسجام یاد کرد و نوشت: فراموش نکنیم کل جامعه هواداری فوتبال، حدود دو ماه پیش به دنبال موفقیت تیم ملی در جام جهانی در کنار هم به شادی پرداختند و روزهای خاطره انگیزی را ثبت کردند.

در ادامه یادداشت رییس فدراسیون فوتبال آمده است:« فوتبال، این ورزش مهیج و جذاب که میلیاردها نفر از مردم سراسر جهان را در دهه های اخیر مجذوب خود ساخته فراتر از هیجان یک رقابت ورزشی بهانه ای است برای نزدیک شدن دل ها ، فرصتی برای در کنار هم بودن و زبان مشترک ملت هایی که همه کدورت ها  را بیرون مستطیل سبز کنار گذشته اند و در کنار رقابتی دوستانه به تقویت رفاقت  و همبستگی  می اندیشند.

 آری!  قرار است  از دریچه فوتبال، جهان را زیباتر و آرام تر از همیشه ببینیم. از کالبد درونی این ورزش هیجان انگیز همبستگی و انسجام را بیاموزیم و روی سکوها اتحاد و همدلی را در کنار رقابتی دوستانه و برادرانه فریاد بزنیم و لذت ببریم.

فراموش نکنیم که ملت های مختلف در طول تاریخ پس از سال ها اختلاف به بهانه فوتبال ، دوستی ها را زنده کرده اند و گذشته  را به فراموشی سپرده اند اما برای ملت شریف ایران که الگویی از برادری، صمیمیت و همبستگی برای ملت های جهان به شمار می روند، فوتبال فرصتی است که دل ها را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کند.

فراموش نکنیم کل جامعه هواداری فوتبال،حدود دو ماه پیش به دنبال موفقیت تیم ملی در جام جهانی،در کنار هم به شادی پرداختند و روزهای خاطره انگیزی را ثبت کردند.  بی شک،جامعه فوتبال که همان حامیان پرشور تیم ملی این مملکت محسوب می شوند ،جایگاه کلیدی و تاثیرگذار خود را در تقویت این اتحاد و همبستگی به خوبی می شناسند.  

یادمان باشد که فوتبال زبان مشترک همه ملت ها با هر گرایش فرهنگی،ملیتی و سیاسی است و در جامعه منسجم و یکدل ایران اسلامی نیز باید فضای ورزشگاهها به محیطی امن و آرام برای حضور گرم تمامی اقوام،خانواده ها و دوستداران تیم های مختلف از جای جای میهن عزیزمان  مبدل شود.

بی شک،همه  به رسالت و وظیفه خود در نشان دادن زیبایی های این ورزش مهیج آگاهیم و همدل و متحد در راستای زدودن زشتی ها از چهره فوتبال تلاش می کنیم. به امید روزی که ورزشگاههای کشورمان بیش از پیش نشانگر تمامی زیبایی های فوتبال و میعادگاه عاشقان و دوستداران این ورزش جذاب باشند.