کد خبر: ۴۶۷۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
برای اولین بار در تهران؛

برای اولین بار در سطح مناطق ۲۲ گانه، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به برق اضطراری مجهز شدند.

به گزارش شفاف، مریم نخعی‌پور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۲۲، اظهار داشت: در راستای هوشمندسازی و بهبود عملکرد تجهیزات کنترل ترافیکی، برای اولین بار در سطح مناطق۲۲ گانه با همکاری شرکت کنترل ترافیک، چراغ‌ راهنمایی به سیستم برق اضطراری مجهز می‌شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۲۲، افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، برای اولین بار در سطح مناطق ۲۲ گانه با همکاری شرکت کنترل ترافیک تهران، تقاطع خیابان گل‌ها با خیابان امیرکبیر که یکی از تقاطع‌های مهم و اصلی منطقه است، پس از هماهنگی با پلیس راهور به سیستم برق اضطراری مجهز شد که همزمان با قطعی برق سطح شهر به صورت اتوماتیک چراغ مذکور به سیستم برق اضطراری وصل و از خاموشی چراغ جلوگیری به عمل می‌آید.

وی در ادامه یادآور شد: در این روش از باطری مناسب و کافی در یک محفظه کابین دار در ارتفاع ۳ تا ۳.۵ متر از سطح زمین و برروی یکی از پایه‌های چراغ استفاده شده است که پس از طی دوره آزمایشی، این طرح در تقاطع‌های دیگر سطح شهر تهران پیاده سازی می‌شود.

نخعی‌پور افزود: نصب سیستم برق اضطراری یک اقدام ماندگار و استاندارد است، چرا که تقاطع‌ها و چراغ‌های راهنمایی جزء نقاط بحرانی در مدیریت ترافیکی هستند که باید همیشه روشن باشند و ایمنی و تردد بوجود آورند تا شاهد تصادفات نباشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۲۲، درباره زمان بروز خاموشی با توجه به اعلام رسمی خاموشی‌ها و عدم حضور نیروی پلیس افزود: از آنجایی که این تقاطع از تقاطع‌های بسیار مهم منطقه۲۲ است و با قطعی برق اختلال گسترده‌ای در سطح معابر به وجود می‌آید، امیدواریم با این اقدام، شاهد بهبود در عملکرد تقاطع را شاهد باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: