کد خبر: ۴۶۷۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸
استاد دانشگاه آلمان:

یک استاد دانشگاه و روزنامه نگار با سابقه آلمانی در گفتگویی عواقب عدم توافق جدید هسته ای با ایران را وخیم تر از خروج یکجانبه واشنگتن از برجام قلمداد کرد.

به گزارش شفاف، «میشائیل اشتورمر» استاد تاریخ دانشگاه نورنبرگ آلمان درباره توافق هسته ای با ایران اظهار داشت: ما در خصوص توافق هسته ای ایران زمانی با مشکل بزرگتر روبرو خواهیم شد که آمریکا نتواند به توافق جدیدی با ایران دست پیدا کند. 

وی در ادامه افزود: عملکرد سایر کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل مانند فرانسه، انگلیس، آلمان، چین و روسیه در قبال عدم پافشاری آنها برای حفظ توافق هسته ای ایران جای انتقاد دارد. 

اشتومر که سابقه دیرینه ای در مطبوعات نوشتاری آلمان دارد، همچنین خاطرنشان کرد: ترامپ با از سرگیری دوباره تحریم ها علیه تهران به نوعی جنگ بدون خونریزی را با این کشور در پیش گرفته است. تحریم ها بدون آنکه ردپایی برای اظهارنظرهای مختلف به جای بگذارد عملا اهداف سیاسی را دنبال کرده و تاثیرات سیاسی در بر خواهد داشت.

این کارشناس آلمانی تاکید کرد: اگر قرار به نگرانی از فعالیت های هسته ای ایران باشد به نظر می رسد که عربستان باید بیشترین میزان نگرانی را داشته باشد. موضوع هسته ای ایران نه منطقه که اروپا و جهان را متاثر خواهد کرد. 

آخرین اخبار