کد خبر: ۴۶۷۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸

چندی پیش سایت فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در خبری اعلام کرد که سیدعلیرضا آوایی مقام عالی وزارت دادگستری، سعید نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه، احمد دانیالی معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پیروز حناچی معاون شهرسازی شهرداری تهران به عنوان اعضای هیات رئیسه فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو منصوب شدند.

به گزارش شفاف، این ترکیب عجیب و غریب و تمام سیاسی تعجب و حیرت جامعه ورزش را در پی داشته است و در میان این جمع حتی یک چهره پیشکسوت شنا دیده نمی شود که خود نمادی از دلیل عقب ماندگی این رشته پرمدال در ورزش ایران است.

سؤالی که در همان ابتدا به ذهن می‌رسد این است که چرا ترکیب هیات رئیسه فدراسیون شنا تا این حد غیرورزشی (یا بهتر است بگوییم سیاسی) است. انتصاب اخیر که با معرفی از سوی فدراسیون و با حکم وزیر ورزش صورت گرفته، بر چه مبنایی انجام شده است؟ این افراد چه نسبتی با این ورزش دارند و قرار است چه سرویسی ارائه دهند؟

پیش از این، حضور افرادی با قدرت و تمکن مالی و اقتصادی از اولویت‌های اصلی حضور در هیات رئیسه‌ها بود؛ اما مبنای حضور این افراد چیست؟ آیا این فهرست به دلیل تمایلات سیاسی مسئولان فدراسیون شنا است؟ آیا آنها می‌خواهند با این کار به طیف‌های سیاسی ورود کنند؟ چرا درباره دلایل انتخاب چنین نفراتی توضیح داده نمی‌شود و اصولا فدراسیون شنا چه خواسته‌ای از این افراد دارد و آنها چگونه می‌توانند در این راه به این فدراسیون کمک کنند؟ قطعا شفاف‌سازی می‌تواند بسیاری از ابهامات را برطرف کند.

آخرین اخبار