کد خبر: ۴۶۷۴۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه در آموزش و پرورش، تولی‌گری ساخت مدارس سبز به سازمان نوسازی مدارس سپرده شده است، گفت: قصد داریم در تهران ابتدا یک مدرسه را بر مبنای اصول مدیریت سبز طراحی کرده و بسازیم.

به گزارش شفاف، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه در آموزش و پرورش، تولی‌گری ساخت مدارس سبز به سازمان نوسازی مدارس سپرده شده است، گفت: قصد داریم در تهران ابتدا یک مدرسه را بر مبنای اصول مدیریت سبز طراحی کرده و بسازیم.

علی شهری درباره روند ساخت «مدارس سبز » در پایتخت اظهار کرد: مدارس سبز در قالب حفظ محیط زیست و بهینه‌سازی مصرف در انرژی و آب است. در حال حاضر با معضلات زیست محیطی روبرو هستیم و باید فرهنگ حفظ محیط زیست در مدارس شکل بگیرد.

وی افزود: باید آموزش مسائل محیط زیستی برای دانش‌آموزان، مربیان و اولیاء به صورت جدی پیگیری شود و آموزش و پرورش می‌تواند پایگاه خوبی برای آموزش اصول زیست محیطی باشد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه در آموزش و پرورش، تولی‌گری ساخت مدارس سبز به سازمان نوسازی مدارس سپرده شده است، اظهار کرد: براین اساس سازمان نوسازی باید از ابتدا در ساخت مدارس، فاکتورهای مدیریت سبز را اعمال کند.

طبق این طرح باید مدارس را از ابتدا طوری بسازیم که به کاهش مصرف انرژی، کاهش مصرف آب، تامین فضای سبز در محوطه و برخورداری از نور مناسب منجر شود.

شهری ادامه داد: علاوه بر این، بعد از بهره‌برداری مدارس، دانش‌آموزان باید در بهینه سازی مصرف آب،‌ برق و انرژی آموزش دیده و کمک کنند تا در نهایت محیط زیست پایداری داشته باشیم که این فرهنگ سازی باید در کل کشور انجام شود.

وی با بیان اینکه ما قصد داریم در تهران ابتدا یک مدرسه را بر همین مبنا طراحی و اجرا کنیم، گفت: باید دستگاه‌های ذیربط در برنامه مدیریت سبز همراه ما باشند به عنوان مثال محیط زیست، ادارات آب و فاضلاب و برق باید پای کار بیایند و کمک کنند تا این پروسه را در تعدادی از مدارس تهران پیاده کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران افزود: در پروسه مدیریت سبز سه دسته اقدام بی هزینه، کم هزینه و پر هزینه وجود دارد که طبق برنامه زمانبندی می‌کنیم و به تدریج اقدامات اساسی را انجام می‌دهیم.

بناست با مجموعه همکاران در کمیته مدیریت سبز استان جلساتی برگزار و تعیین کنیم که به عنوان مثال در طول یک سال در 100 مدرسه اقدامات بی هزینه و در تعدادی دیگر اقدامات کم هزینه زیست محیطی را شروع کنیم و به تدریج پیش برویم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار