کد خبر: ۴۶۷۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
بررسی موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها در مجلس

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با بیان اینکه چرخه مدیریت کشوری دچار ایستایی است، گفت: قانون منع استفاده از بازنشستگان در مجلس تصویب شد.

به گزارش شفاف، زهرا ساعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با تاکید رهبر انقلاب به موضوع جوانگرایی این موضوع را در مجلس پیگیر شدیم و برخی تبصره‌هایی که قانون را محدود کرده بود برداشتیم، اظهارکرد: چرخه نظام اداری کشور معیوب بود و بسیاری از افراد نمی‌خواستند این موضوع مطرح شود ولی برای رعایت عدالت شغلی این قانون در صحن علنی مجلس تصویب شد.

ساعی اظهار داشت: بسیاری از مدیران ما از نسل اول انقلاب هستند که با تصویب این قانون و اجرایی شدن آن عرصه برای فعالیت جوانان همچون سال‌های اول انقلاب باز می‌شود. با تمام احترامی که به پیشکسوتان داریم ولی عرصه را باید برای نگاه نو، انگیزه‌های جدید و تفکرات نو باز کرد تا شاهد تحولات نظام اداری در کشور باشیم .

نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه در حوزه مسائل اجتماعی قوانین حمایت از کودکان و نوجوانان ضعیف بود، گفت: لایحه ای که معطل مانده بود با پیگیری از معاونت زنان ریاست جمهوری سال گذشته به مجلس ارائه و با رای بالا تصویب شد. موضوعات مختلفی از جمله کودکان کار، کودکان بدسرپرست و بی سرپرست، مصادیق خشونت، آزار جسمی و جنسی و کودکان بازمانده از تحصیل و کودک همسری در این قانون بطور جدی مورد توجه قرار گرفته تا برخورد شدید و قانونی شود.

وی با اشاره به اینکه لایحه حمایت از حقوق معلولان از دهه 80 به مجلس ارائه شده، افزود: با توجه به شرایط ویژه افراد توان خواه این لایحه تکمیل و در صحن علنی مجلس مصوب شد.

نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس با اشاره به شایع شدن اسیدپاشی گفت: با توجه به اینکه مجازات قانونی کنونی متناسب آن جرم نیست، طرح تشدید مجازات اسیدپاشی ارائه شده است.

وی با اشاره به آمار نمایندگان زن در مجلس شورای اسلام اعلام کرد» طرحی آماده شده که 30 درصد نمایندگان مجلس را زنان تشکیل دهند. موضوع ورود زنان به ورزشگاه ها نیز در حال بررسی است تا با تدابیر لازم این امر محقق شود.

 
آخرین اخبار