کد خبر: ۴۶۷۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت دوازدهمین سالگرد پیروزی مقاومت بر رژیم صهیونیستی گفت: ما امروز اطمینان بیشتری نسبت به تحقق وعده پیروزی داریم.

به گزارش شفاف، سیدحسن نصرالله، ‌ دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به مداخلات خارجی در منطقه، گفت، امروز منطقه وارد جنگ‌هایی شده که هدف نهایی آن در راستای تثبیت و تحکیم اسرائیل است.

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: حزب‌الله و مقاومت لبنان قوی‌تر از ارتش اسرائیل است.

وی تأکید کرد: شکست محور سعودی در منطقه باعث ناکام ماندن «معامله قرن» شد.

سیدحسن نصرالله پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه را به ملت لبنان و نیروهای حزب الله تبریک گفت و افزود: ما امروز اطمینان بیشتری نسبت به تحقق وعده پیروزی داریم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: از همه کسانی که در لبنان و جهان عربی و اسلامی به ما کمک کردند و به ویژه از سوریه و ایران به علت حمایت تاریخی آنها از ما تشکر می‌کنیم. ما سالروز پیروزی بر دشمن صهیونیست در اوت ۲۰۰۶ را جشن می‌گیریم؛ همچنان که سالروز پیروزی بر تروریسم را چند روز دیگر در شهر الهرمل جشن خواهیم گرفت.

وی افزود: همان‌طور که در جنگ ژوئیه پیروز شدیم، به زودی در جنگ علیه محور منطقه هم پیروز خواهیم شد و به زودی این پیروزی را نیز جشن خواهیم گرفت.

دبیرکل حزب الله گفت: آنچه از هفت سال قبل در منطقه رخ داده است، جنگ ۳۳ روزه دیگری است که همان اهداف جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ را دنبال می کند. هدف جنگ ۳۳ روزه محقق کردن اهداف آمریکا در منطقه و سیطره این کشور بر منطقه بود اما با شکست رژیم صهیونیستی در جنگ، این طرح هم شکست خورد. طرح آمریکا برای منطقه با پیروزی ما در جنگ ۳۳ روزه و پیروزی مقاومت در غزه و مقاومت و پایداری ایران و سوریه ناکام ماند. این تحولات، باعث نیرو و قدرت گرفتن مقاومت در منطقه شده است.

او ادامه داد: در مرحله جدید توطئه‌ها بعد از جنگ ۲۰۰۶ منطقه وارد جنگ دیگری شد تا از این طریق اهداف آمریکا برآورده شود و اسرائیل بر منطقه مسلط گردد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: اگر در سال ۲۰۰۶ حزب‌الله شکست می‌خورد، سوریه با هدف سرنگونی، به محاصره در می‌آمد.

وی افزود: اسرائیل در جنگ سوریه مشارکت کرد و به حمایت از گروه‌های مسلح پرداخت. این رژیم در سوریه آرزوی‌های زیادی داشت؛ از جمله این که ارتش سوریه را نابود و دمشق را مجبور به واگذاری جولان کند.

­سیدحسن نصرالله گفت: آمریکا و اسرائیل انتظار داشتند که غزه با جنگ و محاصره سر تسلیم فرود آورد اما به رغم این که فلسطینیان در جهان تنها بودند، این‌گونه نشد. امروز آرزوی بزرگ اسرائیل انجام «معامله قرن» است تا قدس به عنوان پایتخت این رژیم رسمیت پیدا کند. معامله قرن را ترامپ با همه غرور و جاه‌طلبی مطرح کرد اما ناکام خواهد ماند. امروز هیچ شخصیت یا گروه فلسطینی وجود ندارد که حاضر به پذیرش مسئولیت امضای معامله قرن باشد.

وی گفت: مقاومت عراق و سوریه و یمن معادلات منطقه را تغییر داد و باعث ناکام ماندن معامله قرن شد. عامل دیگر ناکامی معامله قرن شکست محور سعودی در منطقه بود. قتل عام مردم یمن نشانه شکست بزرگ محور سعودی در منطقه است. امروز عربستان با بسیاری از کشورهای جهان دچار مشکل شده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: آمریکا و اسرائیل تنها راه باقی مانده برای خود را تحریم ایران می‌دانند. جنگ علیه ایران از طریق جنگ اقتصادی و ایجاد ناآرامی داخلی صورت می‌گیرد زیرا مقابله مستقیم نظامی با ایران موفقیتی در پی نخواهد داشت. امروز ایران از هر زمان دیگری قوی‌تر است و مقتدرترین کشور منطقه محسوب می‌شود و دارای نظامی قوی، مستحکم و باثبات است. آرزوی سرنگونی نظام ایران و تغییر رفتار آن با محاصره و تحریم این کشور محقق نخواهد شد.

­سیدحسن نصرالله افزود: تحریم‌هایی که علیه ایران و حزب‌الله به اجرا درآمده است، بی‌تاثیر نیست اما از قدرت و تاثیر ما نمی‌کاهد. آنچه علیه ایران انجام شده، نتیجه‌ای جز قدرت گرفتن ایران نداشته و تحریم‌ها از عزم و اراده و اقتدار این کشور نمی‌کاهد.