کد خبر: ۴۶۷۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹

یک کارشناس آمریکایی گفت تعصب مذهبی و تلاش برای ترویج افراط گرایی مسیحی در ارتش آمریکا از زمان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری این کشور یک روند فزاینده را نشان داده و اکنون یک نگرانی برای امنیت ملی محسوب می‌شود.

ارتش آمریکا

به گزارش شفاف به نقل از پایگاه هیل، بنا به گفته این کارشناس حوزه آزادی‌های مذهبی در ارتش آمریکا از زمانی که دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا رسید، افزایش شدیدی در گرویدن به مسیحیت بنیادگرایانه و تعصب مذهبی در نیروهای مسلح آمریکا مشاهده شده به نحوی که در سطح یک تهدید برای امنیت ملی رسیده است.

مایکی واینستاین، رئیس بنیاد موسوم به بنیاد آزادی‌های مذهبی ارتش آمریکا و همینطور یک کهنه‌کار نیروی هوایی این کشور می‌گوید گروه او مشاوره قانونی به قربانیان نقض آزادی مذهبی در ارتش آمریکا ارائه می‌دهد و از نوامبر 2016 یعنی زمانی که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد تاکنون درخواست‌هایی که در این زمینه به گروه او تحویل داده می‌شود،‌ دو برابر شده است.

واینستاین خاطر نشان کرد: انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری این افزایش چشمگیر را در ترویج مسیحیت بنیادگرایانه و تعصب مذهبی در ارتش آمریکا سبب شده و این موضوع به سطح یک تهدید برای امنیت ملی رسیده است.

به گفته واینستاین ارتش آمریکا مدت زیادی است که تحت تاثیر برخی گروه‌های بنیادگرای مذهبی اسلام‌ستیز مانند گروه "سلطه‌گران مسیحی"، "نوسازی مسیحیت" و همچنین تفکر "مسیح جنگنده" که آنها به موجب آن خواهان جنگ علیه اسلام هستند، قرار گرفته است.

واینستاین این گروه‌ها را به عنوان گروه‌های بنیادگرای مسیحی رادیکال توصیف می‌کند که به ارتش آمریکا رخنه کرده و معتقد هستند که باید "پادشاهی خدا" روی زمین به وجود آورند.

او خاطر نشان کرد که تلاش‌های این بنیادگرایان مسیحی برای ترویج ایدئولوژی خود محدود به اعضای ارتش آمریکا نیست. او گفت که به عنوان مثال برخی از این اعضا یکسری تلاش‌های ترویج گرایانه در افغانستان انجام داده و در همین راستا میان اعضای اقوام پشتون و دری و همچنین سربازان محلی انجیل توزیع کرده‌اند.

او گفت چنین اقداماتی ناقض قوانین ارتش آمریکا است. به موجب قوانین ارتش ترویج اعتقادات مذهبی یا تلاش برای کشاندن پیروان مذاهب دیگر به مذهب مورد ترویج را ممنوع می‌کند و در عین حال این یک رفتار غیرحرفه‌ای و نامناسب در ارتش آمریکا محسوب می‌شود.

آخرین اخبار