کد خبر: ۴۶۷۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
معاون تحقیقات وزیر بهداشت خبر داد؛

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت:جمهوری اسلامی ایران در جایگاه پانزدهم جهان از نظر تعداد مقالات علمی و استناد به آنها قرار گرفته است.

به گزارش شفاف، رضا ملک زاده  ظهر چهارشنبه در حاشیه برگزاری سومین مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش که در مشهد برگزار شد اظهارکرد: طبق جدیدترین رده بندی اعلام شده جمهوری اسلامی ایران در میان ۲۰ کشور اول جهان از نظر تعداد مقالات علمی و استناد به آنها قرار گرفته است.

وی افزود: ایران نیمه دوم سال ۲۰۱۷  در رتبه شانزدهم دنیا قرار داشت که تلاش متخصصان داخلی باعث ارتقاء یک پله ای ایران در جدیدترین رده بندی شد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به جایگاه علمی ایران در منطقه نیز گفت: طبق همین رده بندی کشورمان در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی موفق به کسب رتبه نخست شده است. 

ملک زاده خاطرنشان کرد: ایران در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۸ با تولید ۲۱ درصد از تمامی مقالات مراجع علمی جهان از جمله  ISI ، SCOPUS بین کشورهای کشورهای خاورمیانه، شمال افریقا و کشورهای اسلامی موفق به کسب رتبه نخست شده است.

وی گفت:پژوهشگران کشور می توانند با رعایت موازین اخلاقی در پژوهش جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در زمینه تحقیقات و نشر مقالات در میان کشورهای منطقه و جهان ارتقاء داده و ما بتوانیم به رتبه های بهتری در این عرصه دست یابیم.

آخرین اخبار