کد خبر: ۴۶۷۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷

دود ناشی از آتش سوزی هورالعظیم در بخش عراقی چند هفته‌ای است زندگی را از مردم استان خوزستان گرفته و گاه با افزایش حجم این آلایندگی علاوه بر کلافگی مردم سبب مراجعه مردم به بیمارستان‌ها شده است.

به گزارش شفاف، مردم خوزستان به ویژه نقاط هم‌مرز با کشور عراق در بخش هورالعظیم چند هفته‌ای به دلیل آتش‌سوزی در بخش عراقی این هور با مشکل شدید تنفسی مواجه شد‌ه‌اند و آلایندگی ناشی از این حریق تا مرکز استان نیز رسیده است.

این آتش‌سوزی که به گفته برخی از مسئولان ملی و استانی عمدی و بعضی دیگر آن را غیر عمدی عنوان می‌کنند، زندگی را از مردم استان خوزستان گرفته و باعث شده حجم مراجعات به بیمارستان‌ها ناشی از مشکلات تنفسی افزایش یابد.

مردم خوزستان که همواره از مشکل گرد و غبار رنج می‌برند و پیر و جوان، زن و مرد همیشه با وقوع این پدیده راهی بیمارستان می‌شدند اکنون که هورالعظیم در بخش عراقی دچار حریق شده، زندگی بر آنها سخت شده و گاه خود را در خانه حبس کرده‌ تا ریه‌های آنان کمتر دود بی‌تدبیری‌ها و تعلل دستگاه‌ها و مدیران را به خود ببیند.

اما شامگاه شنبه حجم آلایندگی در نقاط مختلف استان خوزستان و اهواز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و موجب کاهش میزان دید مردم شده است. اینکه چشم به معجزه‌ الهی باشیم تا هورالعظیم خاموش و آلایندگی ناشی از آن برطرف شود، کار به جایی نخواهد برد و در نهایت دود این بی تدبیری و تعلل به چشم کم‌سوی امید مردم به مسئولان خواهد رفت، این برای چندین شب متوالی است که دود مردم خوزستان را خانه‌نشین می‌کند

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار