کد خبر: ۴۶۷۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹

در نشست مشترک رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی، استاندار خوزستان و مدیرعامل بانک پارسیان پیشنهاد طرح ساخت یک واحد پتروشیمی توسط بخش خصوصی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، در این نشست کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان، از اعلام آمادگی این مجموعه برای سرمایه گذاری به منظور ایجاد یک واحد پتروشیمی در مجاورت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس خبر داد و گفت: این برنامه با محوریت بخش خصوصی توانمند و متخصص در دستور کار قرار خواهد گرفت.

آمادگی صندوق توسعه ملی برای تامین مالی طرح های پایین دستی در مجاورت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس

در ادامه دکتر مرتضی شهید زاده، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی، نیز با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی بزرگ که بتواند به ارزش آفرینی و اشتغال زایی پایدار برای کشور منجر شود از ضرورت های اقتصاد ملی است، اظهار داشت: صندوق توسعه ملی با رعایت چهارچوب قانونی آمادگی تامین مالی در اینگونه طرح ها را دارد.

گفتنی است با نزدیک شدن به مراحل پایانی ساخت پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس که از جمله ی محصولات تولیدی آن اتان، خوراک واحدهای پتروشیمی است، صندوق توسعه ملی آمادگی خود برای تامین مالی ساخت صنایع پایین دستی که ارزش افزودۀ بالایی دارد را اعلام کرد. در این نشست مقرر شد استانداری خوزستان نیز برای تامین زمین و سایر زیرساخت های لازم با بخش خصوصی واجد شرایط همکاری کامل داشته باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار