کد خبر: ۴۶۷۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
سردار مهری خبر داد؛

رئیس پلیس راهور ناجا از افزایش ۹ درصدی ضبط گواهی نامه رانندگان پرخطر نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار تقی مهری رییس پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران در رابطه با تمهیدات پلیس راهور در تعطیلات عید قربان اظهار کرد: امسال عید سعید قربان با تعطیلات آخر هفته هم زمان شده است به همین دلیل پلیس تمهیدات خاصی برای تعطیلات به خصوص مراسم نماز عید قربان برقرار در نظر گرفته است.

وی افزود: پلیس در تمام مکان هایی که نماز عید قربان برگزار می شود تمهیدات ترافیکی ویژه در نظر گرفته است.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: ما در فصل تابستان قرار داریم و شهریور ماه پر ترددترین و پر تصادف ترین ماه سال است. سال گذشته هزار و 700 نفر در تصادفات رانندگی جان باختند که ضریب کشته ها در شهریور ماه به نسبت ماه های دیگر بیشتر است .

سردار مهری افزود: سال گذشته بیشترین کشته ها در تصادفات در شهریور ماه مربوط به روز 23 شهریور ماه بود که نشان می دهد نیمه دوم شهریور تردد در جاده ها بیشتر است.

وی گفت: با تمهیدات در نظر گفته شده در این ایام از سایر بخش های پلیس به کمک نیروی های راهور می آیند تا بتوانیم ترافیک را در استان های پرمسافر مانند استان های شمالی و خراسان رضوی کنترل کنیم.

رییس پلیی راهور ناجا ادامه داد: به مردم توصیه می شود از مبدا تا مقصد را جزو سفر بدانند و در رانندگی عجله نداشته باشند و به ازای هر دو ساعت رانندگی 15دقیقه استراحت داشته باشند.

سردار مهری گفت: 35 درصد تصادفات به دلیل سبقت و سرعت غیر مجاز و 38 درصد تصادفات به علت عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی راننده بود و از سرنشینان درخواست دارم برای رانندگان شرایطی را مهیا کند که به جز رانندگی به موضوع دیگر توجه نداشته باشند.

سردار مهری بیان کرد: 65 درصد تصادفات در 30کیلومتری شهرها رخ می دهد .

وی با بیان اینکه 65 درصد تصادفات منجر به جرح به دلیل سرعت و سبقت و خواب آلودگی در 30کیلومتری شهر ها رخ داده است،گفت: امسال نسبت به سال گذشته 9درصد بیشتر ضبط گواهی نامه داشتیم که نشان می دهد پلیس از سفر رانندگان پر خطر جلوگیری می کند.

وی گفت: «پرهیز از خطر، آرامش در سفر» شعار امسال پلیس راهوراست.

وی گفت: در استانها کویری مانند استانهای سمنان، کرمان و خراسان رضوی واژگونی ها بیشتر است زیرا رانندگی در جاده های این شهر ها باعث خستگی می شود و لازم است رانندگان استراحت کافی را داشته باشند.

سردار مهری بیان کرد: جاده های کشور براساس استاندارهای گذسته توسط وزارت راه و شهرداری ها احداث شده اما به مرور زمان جاده ها نیاز به ترمیم و نوسازی دارند. در حال حاضر 3 هزار و 400 نقطه حادثه ساز در بیرون شهر ها و 200 نقطه در داخل شهرها داریم که در گذشته این نقاط بیشتر و حدود 8 هزار نقطه بوده است.

وی در رابطه با یک طرفه شدن جاده های چالوس و هزار در ایام تعطیلات گفت: دو جاده مهم کشور به ویژه جاده چالوس و جاده هزار به دلیل عرض کم مجبور هستیم برای کاهش بار ترافیکی آنها را یک طرفه کنیم و از این بابت از ساکنان محلی این منطقه عذرخواهی می کنم.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار