کد خبر: ۴۶۷۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱

مدیرکل زندان‌های استان تهران از آزادی ۳۳ زندانی جرائم غیرعمد زندان‌های استان تهران خبر داد و گفت: همزمان با عید قربان ۱۸ نفر از زندانیان و در عیدغدیر ۱۵ نفر از زندانیان با کمک‌های خیرین، ستاد دیه و اخذ رضایت شکات از زندان آزاد خواهند شد.

به گزارش شفاف، مصطفی محبی مدیرکل زندان‌های استان تهران در جلسه هیات امنای ستاد دیه استان تهران با اشاره به آمار آزادی ۲۶۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان تهران با بدهی ۴۳ میلیارد تومانی از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار کرد: با تلاش واحد مددکاری، کمک سازمان زندان‌ها و خیرین، این تعداد زندانی با گذشت رضایتمندانه شکات و پرداخت ۵ و نیم میلیارد تومانی از سوی ستاد دیه و کمک خیرین از زندان‌های استان تهران آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی افزود: از این تعداد ۱۷ نفر زن و ۲۵۲ نفر مرد هستند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران با تقدیر از کمک‌های خیرین و گذشت رضایتمندانه شکات گفت: بیشترین آمار این زندانیان را محکومیت‌های مالی، مهریه و تصادفات رانندگی غیرعمد و نفقه تشکیل می‌دهند.

وی افزود: هم زمان با عید قربان ۱۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان تهران از زندان آزاد خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به عیدغدیر نیز گفت: ۱۵ نفر از زندانیان با کمک‌های خیرین و ستاد دیه و اخذ رضایت شکات از زندان‌های استان ازاد می‌شوند.

محبی در پاسخ به این سوال که نرخ سکه متغیر شده و در هفته‌های اخیر قیمت سکه افزایش یافته آیا افزایش سکه در افزایش پرونده‌ها تاثیر داشته یا خیر؟ گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه ما در بحث مددکاری و شورای حل اختلاف سازش‌هایی را بین طرفین انجام دادیم، متاسفانه بالا رفتن مبلغ ریالی سکه موجب مشکلاتی شده است که دوستان ما در حال تلاش هستند که آن را به حداقل برسانند و مسلما با کمک شکات و خیرین، باید تلاش مددکاران ما به گونه‌ای باشد که موجب افزایش آمار زندانیان نشود.

محبی در پایان گفت: خیران می‌توانند کمک‌های خود را به بانک ملی شماره حساب سیبا ۰۱۰۵۰۵۱۱۱۱۰۰۶ شعبه انقلاب، حساب ۱۴۱۴ بانک تجارت پرداخت کنند.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: