کد خبر: ۴۶۷۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند

روزنامه "یسرائیل هیوم" فاش کرد، دولت آمریکا نخستین مرحله از طرح موسوم به "معامله قرن" را در نشست آتی مجمع عمومی سازمان ملل اعلام می‌کند.

به گزارش شفاف، این روزنامه اسرائیلی نوشت، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به تازگی تصمیم کشورش مبنی بر اعلام طرح به اصطلاح حل و فصل مساله فلسطین؛ موسوم به "معامله قرن" در مجمع عمومی سازمان ملل در ماه میلادی آتی را تکذیب کرد اما یک منبع نزدیک به مذاکرات گفته، بولتون در صدد اعلام نخستین مرحله از این طرح در نشست سازمان ملل است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با اشاره به به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل،‌ درباره طرح خود درخصوص حل مساله فلسطین گفت: اسرائیل در جریان مذاکرات بهای بسیار سنگینی خواهد پرداخت زیرا هدیه بسیار با ارزشی گرفته است.

این روزنامه به نقل از یک منبع آمریکایی نوشت، دلیل اعلام تنها بخشی از این طرح محدودیت‌های موجود بر سر راه ترامپ و دشواری‌هایی است که دولت آمریکا در خصوص معامله قرن طی هفته‌های گذشته با آنها روبرو شده است.

همچنین یک منبع دیگر در دولت آمریکا آماده شدن طرح مذکور را تکذیب کرد و گفت، فعالیت بر روی آن در ماه‌های آتی دوبرابر خواهد شد.

یسرائیل هیوم به نقل از یک منبع نزدیک به کاخ سفید هم نوشت، اعلام این طرح به بعد از انتخابات میان دوره‌ای آمریکا در تاریخ ۶ نوامبر موکول شده است و هدف از این اقدام نگرانی از احتمال تاثیر بندهایی از طرح معامله قرن بر نامزدی قانون‌گذاران حزب جمهوری‌خواه است، بندهایی که مستلزم امتیازدهی اسرائیل است.