کد خبر: ۴۶۷۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲

رئیس جمهوری آمریکا در یادداشت توئیتری خود از لغو برنامه سفر وزیر خارجه این کشور به کره شمالی خبر داد و گفت: از پمپئو خواسته ام در این زمان به کره شمالی نرود چون هنوز پیشرفت کافی در ارتباط با عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح اتمی نداشته ایم.

به گزارش شفاف، اظهارات روز جمعه دونالد ترامپ در حالی انجام می شود که مایکل پمپئو روز گذشته در معرفی استیو بیگن به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی از سفر خود و بیگن در هفته آینده به پیونگ یانگ خبر داده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در رشته توئیت های خود افزوده است: علاوه بر این، با توجه به موضع بسیار سخت ما در تجارت با چین، اعتقاد ندارم که آنها به روند عاری سازی هسته ای که یکی از اعضای آن بودند و بر خلاف تحریم های شورای امنیت که در حال اعمال هستند، کمکی انجام دهند.

ترامپ ادامه داده است: پمپئو وزیر خارجه منتظر است تا در آینده نزدیک به کره شمالی برود، به احتمال زیاد پس از اینکه رابطه تجاری ما با چین حل شد.

وی در پایان نوشته خود که کوشیده است، چین را عامل جلوگیری از پیشرفت در فرایند مذاکراتی خود با کره شمالی معرفی کند، اضافه کرده است: می خواهم گرم ترین درود و احترام خود را به رئیس کیم بفرستم. من منتظر دیدن او در آینده ای نزدیک هستم!