کد خبر: ۴۶۷۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۷

سجاد گنج زاده نماینده وزن ۸۴+ کیلوگرم تیم ملی کاراته مردان کشورمان به مدال طلای بازی‌های آسیایی دست یافت.

به گزارش شفاف، هفتمین روز از هجدهمین دوره بازی های آسیایی اندونزی از صبح امروز(شنبه) آغاز شده است و در نخستین روز از رقابت‌های کاراته حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده نمایندگان کشورمان به روی تاتامی می‌روند.

سجادگنج زاده نماینده وزن 84+ کیلوگرم تیم ملی کاراته کشورمان در فینال بازی‌های آسیایی اندونزی به مصاف "پونگ مین" 27 ساله از ویتنام رفت. این دیدار در پایان با نتیجه 5 بر 2 به سود گنج زاده به پایان رسید تا نماینده کشورمان به مدال بازی‌های آسیایی دست یابد.

گنج زاده نماینده سنگین وزن تیم ملی مردان کشورمان در دور نخست به دلیل حاضر نشدن  «رزق اله تنتیش» نمایند  فلسطین راهی دور بعد شد، وی در گام‌ دوم با طارق حمدی از عربستان مبارزه کرد و این کاراته کا را با نتیجه 4 بر یک شکست داد. نماینده عربستان قهرمان امیدهای جهان و بزرگسالان آسیا است. گنج زاده در نیمه نهایی به مصاف "عادل شادی کانوف" نماینده قرقیزستان رفت و با شکست این کاراته کا گنج زاده به فینال بازی‌های آسیای اندونزی راه یافت.

سجاد گنج زاده در وزن 84+کیلوگرم سابقه حضور در بازی‌های آسیایی را در کارنامه خود داشت اما موفق به کسب مدال نشده بود که سرانجام در بازی‌های آسیایی اندونزی به این مهم نیز دست یافت. وی  یک مدال طلا و یک مدال نقره قهرمانی جهانی 2014 و 2016،‌ یک مدال طلا و 2  مدال نقره قهرمانی آسیا در سال‌های 2013، 2015 و 2017، مدال نقره بازی‌های جهانی 2017، مدال نقره جوانان جهان 2009، مدال برنز دانشجویان جهان 2014، مدال طلا بازی‌های کشورهای اسلامی 2017، 6 مدال طلا و یک مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان در سال‌های 2013 تا 2018 را در طول این سال‌ها کسب کرده است.