کد خبر: ۴۶۷۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با موشک بالستیک مدل بدر ۱ پایگاهی در نجران عربستان را هدف قرار داد.

به گزارش شفاف، یک منبع در یگان‌ موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در گفت‌وگو با شبکه خبری المسیره اظهار داشت: این موشک بالستیک پایگاه ارتش عربستان را در نجران هدف قرار داد.

پیش از این نیز یگان موشکی انصارالله با موشکی بالستیک از همین مدل یک پایگاه تازه تاسیس ارتش عربستان در جیزان را هدف قرار داده بود.

یگان دفاع هوایی عربستان نیز ضمن تایید این حمله اعلام کرد، تعداد کل موشک‌هایی که از آغاز جنگ تاکنون انصارالله علیه عربستان شلیک کرده به ۱۸۱ عدد رسیده است.

ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی ضد یمن در بیانیه‌ای ضمن تایید حمله موشکی انصارالله اظهار داشت: این موشک شهر نجران در جنوب غرب عربستان را هدف قرار داده بود اما نیروهای دفاع هوایی عربستان موفق به رهگیری و ساقط کردن این موشک شدند و این حمله هیچ‌گونه تلفاتی نداشته است.

خبرگزاری سبأ یمن به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد: یگان‌های تک تیراندازهای انصارالله موفق شدند سه تن از سربازان عربستانی را در منطقه عسیر و سه تن دیگر از آنها را در دو پایگاه الشرفه و الشبکه در نجران از پای درآورند.

همچنین این منبع گفت: توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پایگاه‌های دشمن در جبلی الدود و ام‌بی‌سی را هدف قرار دادند که موجب وارد آوردن تلفاتی در این نیروها شد.

مانع‌تراشی ائتلاف عربی در ورود کشتی به بندر الحدیده

برخی منابع یمنی در موسسه بنادر دریای سرخ نیز فاش کردند ائتلاف عربستان یک کشتی حامل فرآورده‌های نفتی را متوقف کرده و مانع از رسیدن آن به بندر الحدیده شد.

این منابع افزودند: نیروهای ائتلاف عربی پس از آنکه این کشتی توسط سازمان ملل مورد تفتیش قرار گرفته و مجوز عبور کسب کرده بود، بدون هیچ دلیلی مانع از رسیدن آن به بندر الحدیده شدند.

منبع یاد شده در ادامه گفت: توقف این کشتی توسط ائتلاف عربی در راستای اقدامات مستمر این ائتلاف در تحت فشار قرار دادن مردم یمن انجام شده است.

آخرین اخبار