کد خبر: ۴۶۸۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳

مرکز رسانه‌ای امنیتی عراق از کشته شدن ۱۰ تن از عناصر داعش در یک عملیات امنیتی در جنوب موصل خبر داد.

نیروهای عراقی

به گزارش شفاف به نقل از سومریه نیوز، مرکز رسانه‌ای امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: با هدف خشکاندن تروریسم هنگ اول واکنش سریع وابسته به فرماندهی پلیس نینوا با پشتیبانی نیروهای ائتلاف بین‌المللی دست به عملیات پیش دستانه‌ای علیه یکی از مقرهای داعش زد. این مقر در یک غار به طول هفت کیلومتر بود که نیروهای داعش از آن به عنوان پناهگاه خود استفاده می‌کردند.

در این بیانیه آمده است که این مکان محاصره و پاکسازی شد و حفره‌ها در آن پوشانده و منافذ آن بسته شد و طبق اطلاعات، ۱۰ تن از تروریست‌ها در عملیاتی کشته شدند که در منطقه "المغر" از توابع بخش"الشورة" در جنوب شهر موصل انجام شد.

از سوی دیگر، وزارت کشور عراق از بازداشت پنج تن از اعضای گروه تروریستی داعش در استان نینوا خبر داد.

وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای واکنش سریع وابسته به فرماندهی پلیس نینوا بنا به اطلاعات دقیق پنج تن از اعضای داعش در محله "تسعین" در شرق موصل را بازداشت کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: هنگ دو نیروهای واکنش سریع وابسته به همین فرماندهی بنا به اطلاعات و همکاری شهروندان چهار تن از اعضای داعش را بازداشت کرد که دو تن از آن‌ها در بخش امنیتی فعالیت داشتند و دو تن دیگر در دوران سیطره گروهک‌های تروریستی داعش بر شهر موصل جنگیده بودند.

وزارت کشور عراق اعلام کرد: سه تن از این اشخاص در محله "تسعین" و شخص چهارم در منطقه "الدرکزلیه" در شرق موصل بازداشت شده‌اند. 

نیروهای امنیتی عراق در جریان عملیات امنیتی که در مناطق مختلف استان نینوا انجام می‌دهند، موفق به بازداشت عناصر داعش می‌شوند.