کد خبر: ۴۶۸۰۳۴
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره گفت: سطح بازی چین از ما بالاتر بود.

به گزارش شفاف، تیم بسکتبال سه نفره زنان ایران با قبول شکست ۲۱ بر ۷ مقابل چین از صعود به جمع ۴ تیم پایانی بازی های آسیایی باز ماند.

آزاده زمانپور سرمربی این تیم پس از بازی سنگین ایران برابر چین گفت: بچه های ما هر چه در توان داشتند گذاشتند ولی واقعا سطح بازی چین بالاتر بود. ما اگر در بازی اول به تایلند نمی باختیم سرگروه صعود می کردیم و مجبور نبودیم در این مرحله به مصاف قوی ترین تیم بازی ها برویم.

زمانپور ادامه داد: در بازی اول به دلیل کمبود تجربه کاملا اسیر جو سالن شده بودیم و اصلا خودمان نبودیم. باید تایلند را راحت می بردیم اما تعداد اعزام های بین المللی ما با کشورهای دیگر واقعا قابل مقایسه نیست. بسکتبال ۳ به ۳ دختران در آغاز یک راه طولانی قرار دارد و باید خیلی بیشتر تجربه کسب کند.

سرمربی بسکتبال سه نفره بانوان تاکید کرد: در سراسر کشور استعدادهای بسیار زیادی وحود دارد که ما دیر آنها را کشف کردیم و باید بسیار به استان ها توجه شود. شک ندارم با برگزاری منظم تورنمنت های مختلف و مسابقات قهرمانی کشور تیم ملی قدرتمندتری در آینده تشکیل خواهد شد هرچند همین تیم هم واقعا با تمام جان و دل بازی کرد و کم نگذاشت.

زمانپور در پایان گفت: فدراسیون بسکتبال و آقای طباطبایی هرچه امکانات داشتند در اختیار ما گذاشتند ولی باز هم امکانات و شرایط تمرینی تیم ما با هیچ جای دیگر قابل مقایسه نیست.