کد خبر: ۴۶۸۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳

امام جمعه همدان گفت: هنوز یاد نگرفتیم از گردشگری صحبت کنیم ولی قرآن به گردشگری عنایت ویژه‌ای دارد، آنجا که می‌فرماید:‌ «سیرو فی‌الارض...».

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام والمسلمین طاها محمدی - امام جمعه همدان - در مراسم افتتاح کنفرانس همدان ۲۰۱۸ از مسئولان برای توجه به مسئله گردشگری در همدان با توجه به سوابق کهنی که دارد، از زبان همه مردم استان تشکر کرد و گفت: در قرآن به گردشگری توجه ویژه‌ای شده است؛ منتها این موضوع چند جنبه دارد. یک جنبه عرفانی که متأسفانه خیلی کمرنگ است و دیگری گردشگری تفریحی و تبادل فرهنگ‌ها که البته خوب است ولی آنچه کتاب آسمانی تأکید دارد، دو موضوع انفس و آفاق است. آفاق همین است که می‌بینید اما انفس آن است که در عالم، جان‌ها، روان‌ها، عقل‌ها، درک‌ها و فهم‌ها باید سیر کرد.

وی افزود: امروز تمدن بشری رو به قهقرا رفته، آن‌هایی که داعش را آفریدند سیر تکاملی انسان را به هزاران فرسخ عقب‌تر بردند و این باعث شرمندگی است. اگر به آیات قرآنی به خوبی عمل می‌شد امروز بشر به جای فتح چنین قله‌هایی عرش و کرسی آسمان را فتح می‌کرد.

امام جمعه همدان همچنین بیان کرد: فلسفه وجودی گردشگری گرفتن درس عبرت از خوبی‌ها و بدی‌های تمدن‌های گذشته است.

محمدی در پایان سخنانش خود با خواندن این شعر که «خانه از پای بند ویران است» خطاب به اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهور - گفت: خواهش می‌کنم به اصل کار بپردازید.

آخرین اخبار