کد خبر: ۴۶۸۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹

وزیر کشور در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان ثلاث باباجانی گفت: خسارت های زلزله 5.9 ریشتری روز گذشته شهر تازه آباد جبران خواهد شد.

به گزارش شفاف، وزیر کشور در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان ثلاث باباجانی گفت: خسارت های زلزله 5.9 ریشتری روز گذشته شهر تازه آباد جبران خواهد شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح 2 هزار واحد زلزله زده روستایی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از وقوع زلزله 5.9 ریشتری روز گذشته تازه آباد رییس جمهوری دستور رسیدگی به موضوع را صادر کردند از این رو امروز راهی منطقه شدیم.

وی افزود: براساس دستور دکتر روحانی خسارت های ناشی از زلزله روز گذشته در بخش های مختلف زیرساختی تامین اعتبار خواهد شد.

وزیر کشور با بیان اینکه میزان خسارت های این ‌زلزله در هیات دولت مطرح و تامین اعتبار خواهد شد، عنوان کرد: واحدهای آسیب دیده در این زلزله نیز همچون دیگر واحدهای آسیب دیده از زلزله تسهیلات مورد نظر را دریافت خواهند کرد.

رحمانی فصلی به گرانی مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: فولاد مورد نظر برای بازسازی مناطق زلزله زده استان تاکنون در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته و نیازهای آینده نیز تامین خواهد شد‌.

ساعت 2:43 دقیقه بامداد چهارم شهریور زلزله ای به بزرگی 5.9 ریشتر حوالی تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی را لرزاند.

شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که مردم بیشتر شهرهای استان کرمانشاه و حتی استانهای همجوار آن را حس کردند.

از زمان وقوع زلزله اصلی تاکنون ده ها پس لرزه در تازه آباد رخ داده که جز یک مورد، شدت بقیه کمتر از چهار ریشتر بوده است.

مرکز شهرستان ثلاث باباجانی با 38 هزار نفر جمعیت در 136 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.
21 آبان سال 96 هم زمین لرزه 7.3 ریشتری غرب استان کرمانشاه را لرزاند که در پی آن 620 نفر کشته و 12 هزار و 386 مصدوم شدند.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند که بازسازی آنها همچنان ادامه دارد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: