کد خبر: ۴۶۸۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷

کشورهای آلمان و اتریش بعنوان دو کشور پیشرفته و توسعه دهنده علم، این روزها مقصد بسیاری از دانسجویان و حتی دانش آموزان ایرانی شده اند. در این مقاله قصد داریم توضیح مختصری در مورد هر دو کشور ارائه دهیم.

 

 

تحصیل در آلمان

آلمان یک کشور پیشرو در علم و دانش است که تحصیل در آن برای اکثر دانشجویان خارجی جذابیت دارد. این در حالی است که تحصیل در اکثر دانشگاه های کشور آلمان به صورت رایگان میباشد. اما برخی دانشگاه های خصوصی هزینه ای برای شهریه دریافت میکنند. پس با این حال هزینه ی تحصیل در آلمان نسبت به تمام کشورهای دنیا در پایین ترین سطح قرار دارد. این بدان معناست که آلمانی ها بیش از هر چیزی به تحصیل ارزش و اهمیت قائل میشوند. تحصیل در این کشور طبق آمار یونسکو در سال 2014جزء پنجمین کشور برگزیده ی دانشجویان بین الملل است, که این مقصد را برای تحصیلات خود انتخاب میکنند. این موضوع نشاندهنده ی تلاش دانشگاه های آلمان برای جذب دانشجویان از سراسر دنیا برای گذراندن دوره های تحصیلی مختلف است. طبق بررسی سازمان (DAAD) کشور آلمان قصد دارد که شمار دانشجویان خود را به 350هزار دانشجو برای تحصیل در این کشور برساند.دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود در آلمان شانس بیشتری برای یافتن شغل مورد نظر در رشته ی تحصیلی خود در سراسر دنیا را دارند.تحصیل در آلمان در تمامی مقاطع حتی دکترا به راحتی و با کمترین هزینه امکانپذیر است.در این کشور بیش از 300موسسه ی آموزشی وجود دارد که در این بین دانشگاه های دولتی بسیاری برای تحصیل رایگان در آلمان آماده به خدمت هستند.

کشور آلمان به علت پیشرفت و توسعه ی علم و تکنولوژی قطب صنعتی جهان است.این کشور از لحاظ اقتصادی رشد چشمگیری دارد. وبه همین علت مشاغل پزشکی و مهندسی در آلمان رونق بسیاری دارند.تحصیل و زندگی در شهرهایی مثل برلین و مونیخ و هامبورگ که بهترین دانشگاه های آلمان نیز در این شهرها قرار دارند گاهی لذت بخش است.با این که  این شهرها جزء شهرهای پرهیاهو و شلوغ این کشور میباشند بازهم تحصیل در این کشور شیرین و دوست داشتنی است.هزینه ی زندگی در این شهرها طبیعتا کمی سنگین تر از شهرهای دیگر است .از جاذبه های گردشگری شهر برلین میتوان به میته –دروازه ی برندنبورگ و میدان پاریزر , کاخ اشلوس شارلوتن بورگ ,جزیره ی موزه ها ,ژاندارمن مارکت و کلیسای مارین کیرشه اشاره کرد. دانشجویان علاوه بر تحصیل در این کشور میتوانند اوقات فراغت خود را با تفریح و گردش در این مناطق سپری کنند. آب و هوای این کشور را میتوان به تابستان های نسبتا گرم و زمستان های سرد توصیف کرد.این کشور را میتوان به بازارهای فعال  در اقتصاد و سرمایه های بالا وهمچنین کم بودن فساد و جنایت  شناخت. 

 

 

 

تحصیل در اتریش

کشور اتریش جذابیت های منحصر به فردی دارد. شما به عنوان یک دانشجو در اتریش نه تنها از زیبایی های این کشور لذت میبرید , بلکه در دانشگاه هایی که بهترین گزینه های تحصیلی را ارائه میدهد تحصیلات آکادمیک را شروع خواهید کرد.

یکی از فواید تحصیل در اتریش محیط امن برای زندگی است. این نکته برای بسیاری از دانشجویانی که از کشورهای مختلف به قصد تحصیل سفر میکنند مهم است .داشتن آرامش و امنیت در کشوری که قرار است مدتی را برای رشد و تعالی سپری کرد اهمیت فراوانی دارد.پس یکی از فاکتورهای اساسی جهت تمرکز بر مطالب درسی امنیت کشور محل تحصیل است.همچنین کیفیت زندگی در اتریش که از جمله مسائل انتخاب این کشور برای دانشجویان است.

حتی با مطالعه ی تاریخ این کشور میتوانید با آداب و رسوم و فرهنگ این کشور آشنایی پیدا کنید.فضای اجتماعی اتریش برای هر فردی جذاب به نظر میرسد.از نمایشگاه های هنر گرفته تا تئاترها و کنسرت ها و اسکی ,پیاده روی و صعود در کوه های آلپ و همایش های علمی که دست به دست هم داده اند که به لذت هرچه بیشتر دانشجویان و بازدیدکنندگان بیفزایند.

دانشجویان میتوانند با جستوجوی رشته ی تحصیلی خود در این کشور یک ماجراجویی علمی را آغاز کنند .

یکی از مزایای تحصیل در مراکز و موسسات علمی و دانشگاه های اتریش سوابق طولانی مدت این موسسات است.کیفیت آموزش تاثیر زیادی بر روی دانشجویان و دانش آموزان دارد.به طبع تنها گزینه ی مورد توجه هر فردی کیفیت آموزش برای تحصیل است.سطوح علمی مبتنی بر پژوهش شامل تمرین های عملی در جهت توسعه مهارت های دانشجویان و بررسی استعدادها و تخمین توانایی دانشجویان هر رشته انجام میشود.حتی مهارت های یادگیری مبتنی بر مشکل یکی از بهترین مواردی است که در موسسات آموزشی تدریس میشود.همکاری دانشگاه ها با مراکز تحقیقاتی که پروژه های فیزیک کوانتومی, بیومدیکال , فناوری نانو, فناوری های زیست محیطی و ارتباطات را اجرا میکنند ,یک موقعیت عالی برای دانشجویان در حال تحصیل دراین کشور به حساب می آید.

به دلیل تاثیر هنر و موسیقی در فرهنگ و سنت اتریش دانشگاه های هنر و موسیقی در این کشور تعداد قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند. اما با این حال تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور هم در زمینه ی علوم کامپیوتر و روانشناسی و علوم سیاسی و مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت میکنند.

لیست زیر موارد محبوب رشته های تحصیلی عنوان شده است:

  • کارشناسی ارشد بازاریابی در اتریش
  • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در اتریش
  • کارشناسی ارشد مهندسی برق در اتریش

شهرهای مهم کشور اتریش

  • Vienna
  • Graz
  • Salzburg
  • Linz
  • Innsbruck

 

شاید شما بعنوان یک محصل و دانشجو به دنبال بهترین مقصد برای ادامه تصیل خود باشید. شما می توانید برای پیدا کردن اطلاعات کامل و کافی در مورد ادامه تحصیل در کانادا، تحصیل در نروژ، تحصیل در سوئد، تحصیل در آلمان، اتریش، هلند، استرالیا و سایر کشورها با کارشناسان خبره شرکت اسپید آروین تماس بگیرید یا با مراجعه به سایت www.ezam-daneshjoo.irاطلاعات مورد نیاز خودتان را به دست آورید.

برچسب ها: رپورتاژ