کد خبر: ۴۶۸۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳

امیر مهدی ژوله، بازیگر و نویسنده طنز در اینستاگرام خود به ویدئویی که در آن یک روحانی به برنامه خندوانه حمله می کند اشاره کرده و گفت ببینید که چگونه یک برداشت غلط یک کار باارزش را زیر سوال می برد.

به گزارش شفاف، امیر مهدی ژوله، بازیگر و نویسنده طنز در اینستاگرام خود به ویدئویی که در آن یک روحانی به برنامه خندوانه حمله می‌کند اشاره کرده و گفت: ببینید که چگونه یک برداشت غلط یک کار باارزش را زیر سوال می‌برد. وی نوشت:

«یک باور غلط درباره سانسور درتلویزیون این است که سانسور‌های اعمال شده روی اثار نتیجه کج سلیقه گی و بدفهمی ناظر پخش یا ناظر کیفی یا مدیران میانی یا حتی نظرات ریاست سازمان است. نه! واقعا نه!

عمده نظارت‌ها و مراقبت‌ها برای حفظ این اثار از گزند افراد و ارگان‌ها و نظرات جور واجور بیرون از سازمان اتفاق می‌افتد.
از شورای نظارت برصدا و سیما بگیرید تا نمایندگان مجلس و دولت و فلان نهاد و فلان مرکز تا نظیر این کارشناسان عزیز و حتی مردم.

ان‌ها مراقبت می‌کنند که مثلا خندوانه از چنین گزند‌هایی دور باشد. یا مثلا سریال فاخری مثل سرزمین کهن به چنین روزی که افتاده نیفتد.

یک نمونه‌ای که از نزدیک دیدم مراقبت‌هایی بود که از مجموعه شب‌های برره شد تا قابل پخش باشد و در همان قسمت‌های اولیه به محاق توقیف نرود.

سریالی که با همین ملاحظات موفق شد نود و دو قسمت پخش شود.

میزان حساسیت‌ها روی این سریال انقدر زیاد بود که هنوز که هنوز است اسم برره را از تلویزیون نمیشنوید، هرگز بازپخش نشده، در هیچ یک از نظرسنجی‌های تلویزیون حضور ندارد و چندین بار تلاش گروه سازنده برای ساخت سری دوم این مجموعه ناکام مانده ست.

در پست بعدی چند فرازی از اعمال فشار‌هایی که به تلویزیون و بالطبع ان به گروه سازنده برره میشد رو براتون تعریف میکنم.

پی نوشت:ببینید چطور یک کارشناس در یک برنامه غیر مربوط تمام تلاش‌های یک سازمان یک شبکه و یک برنامه را با برداشت غلط و ناصواب زیر سوال میبرد. نتیجه این اظهار نظر و اظهار نظر‌های مشابه رو در فصل بعد خندوانه و سری بعدی خنداننده شو خواهید دید. خدای ناکرده.

پی نوشت بعدی:کامنت‌ها رو به دلیل کثرت فحاشی‌ها بستم. از همون سانسور‌هایی که برای مراقبت انجام میشه»

ویدئوی مربوط به این پست را در لینک زیر می‌توانید مشاهده فرمایید.

حجت الاسلام حسینی: دختر ۱۸ ساله نباید در خنداننده ادا دربیاورد، در پشت صحنه چه می‌گذرد؟!

مهدی ژوله:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: