کد خبر: ۴۶۸۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵

وزیر کشور گفت: آمریکایی های برای مذاکره باید به برجام برگردند.

به گزارش شفاف، عبدالرضا رحمانی فضلی، امروز دوشنبه در هفتمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه اظهار داشت: ۴۰ سال است که انقلاب را ادامه داده ایم و روی اصول و ارزش ها ایستاده ایم و استقلال و آزادی که یادگار شهدا است برای ما به عنوان کمال و غایت مطرح بوده است.

وی افزود: آن ها به ما می گویند که به علومی که خط قرمز آن ها است نباید دست پیدا کنیم، در مباحث منطقه ای حق ورود نداریم و نباید در توازن منطقه ای نقش آفرینی داشته باشیم.

وزیر کشور گفت: باید به آن ها بگوییم که حضور ما با مناسبات و روابط بین الملل حاکم بر آن است اما دخالت شما با اجازه چه کسی است؟

وی بیان داشت: ما تعهد کرده ایم و در نظام بین الملل و در یک سازمان بین المللی توافق امضا کرده ایم و شما در مقابل همه این توافقنامه را پذیرفته اید و سپس در میان بهت همه دولت ها و مردم و برخلاف تمام قوانین بین المللی آن را زیر پا گذاشته اید و عدم تعهد خود را به همه نشان دادید.

رحمانی فضلی عنوان کرد: اگر به دنبال کاهش نفوذ ما در منطقه هستید چرا حامی دولت هایی می شوید که تقویت کننده تروریست هستند، ما قصد مداخله در امور هیچ کشوری را نداشته و نداریم.

وی ابراز داشت: ما قصد تهاجم چه براساس تعهدات بین المللی و چه براساس اصول و اررزش هایمان نداریم چرا که مقید به اصول انقلاب هستیم و نمی توانیم به راحتی از آن عبور کنیم.

وزیر کشور در ادامه خاطر نشان ساخت: ما در نظام بین الملل قواعد را رعایت می کنیم و آمریکایی های برای مذاکره باید به برجام برگردند و این نه به معنای قبول برجام بلکه به معنای این است که آمریکا باید تعهداتش را انجام دهد