کد خبر: ۴۶۸۳۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴

به گزارش شفاف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در اظهارنظری در خصوص احتمال بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام اعلام کرد که به نظر نمی رسد مقامات آمریکا دیگر به این توافق بازگردند.

اسپوتنیک نوشت، «سرگئی ریابکوف» که در بنیاد گارچاکوف یکی از دیپلمات های سرشناس دوران تزارهای روسیه سخن می گفت، افزود: آمریکا راه برگشتی ندارد و گمان نمی کنم که مسئولان این کشور درخصوص تصمیم خود برای بازگشت به توافق هسته ای بازنگری کنند.

این دیپلمات روس ادامه داد: فکر نمی کنم هیچ وقت آمریکایی ها به این توافق بازگردند به عبارت دیگر این اتفاق نشدنی است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه امسال به صورت یک جانبه از توافق هسته ای گروه ۱+۵با ایران موسوم به برجام خارج شد تا ایالات متحده بار دیگر نشان دهد این کشور به تعهدات خود به قوانین بین المللی و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحده اهمیتی نمی دهد.

ترامپ پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای وعده داد که تحریم های پیشین آمریکا علیه ایران را بازگرداند.

این اقدام آمریکا با اعتراض دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای امضا کننده برجام روبرو شد و آنها اعلام کردند که به برجام پایبند می مانند.

دیوان دادگستری بین المللی درلاهه هلند این هفته صحنه رویارویی حقوقی ایران و آمریکا برای جلوگیری از تضییع حق ایران با خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های ضدایرانی است.

نخستین جلسه استماع شفاهی برای بررسی شکایت ایران علیه از سرگیری تحریم های ضدایرانی آمریکا از صبح دیروز در دیوان دادگستری بین المللی در لاهه هلند آغاز شده است.

آخرین اخبار