کد خبر: ۴۶۸۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴

به گزارش شفاف، نقشه راه معدن و صنایع معدنی با هدف ارتقای وضعیت بخش معدن و صنایع معدنی توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

نقشه راه معدن وصنایع معدنی با هدف ارتقای وضعیت بخش معدن و صنایع معدنی توسط محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.
این نقشه راه که حاصل همفکری مسئولان وزارت، صنعت معدن و تجارت و تشکل‌ها با محوریت ایمیدرو تهیه شده است، اهداف و چشم انداز بخش معدن و صنایع معدنیرا تعیین کرده است.
در متن ابلاغیه نقشه راه توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به مدیران ایمیدرو و وزازتخانه آمده است؛ ارتقای وضعیت بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد، تعیین راهبرد‌ها و خطوط سیاسی کشور در حوزه معدن وصنایع معدنی است.
در این راستا تهیه نقشه راه بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان یک سند بالادست، اقدامی موثر و ارزشمند است که امیدواریم از طریق عملیاتی کردن سیاست‌های تدوین شده، به اهداف و چشم انداز مصوب در این سند نیز دست یابیم.
بدینوسیله از تلاش صادقانه و ارزشمند جنابعالی در تهیه این سند، قدردانی می‌نمایم و آرزومندم همواره در توسعه و ارتقا عرصه‌های علمی، صنعتی و اقتصادی کشور سربلند باشید.
شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از این اعلام کرد بوده؛ یکی از وعده‌های من در شروع دولت دوازدهم این بود که برنامه ۴ ساله‌ای را برای توسعه معدنی کشور تهیه و به اجرا در بیارم و به لطف الهی با نظرخواهی از همه اصحاب فکر و اندیشه، نقشه راه معدن و صنایع معدنی پیش روی ما است.
در این نقشه راه توجه ویژه‌ای بر استفاده از ذخایر و معادن کوچک داشته ایم و راه حل‌هایی را برای استفاده از ذخایر معادن کوچک برای توسعه معدنی پیش بینی کرده ایم.