کد خبر: ۴۶۸۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲

وزیر امور خارجه عراق خواستار گسترش بیش از پیش روابط دو کشور تهران و بغداد شد.

به گزارش شفاف، در دیدار ایرج مسجدی سفیر فوق العاده ایران در عراق با ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق ، راههای گسترش و تعمیق بیش از پیش روابط دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار مسجدی با اشاره به روابط عمیق تاریخی ، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دو کشور همسایه ضمن تشکر از همکاری دولت و ملت عراق در برگزاری موفق مراسم اربعین گذشته خواستار همکاری و هماهنگی مسئولین ذیربط عراقی جهت ارائه تسهیلات به زوار ایرانی مراسم با شکوه اربعین از جمله اخد ریال جهت تعرفه ویزای عراق شد .

وی همچنین با اشاره به ادامه آتش سوزی در بخش عراقی «هور العظیم» و مشکلات محیط زیستی ناشی از آن برای مردم استان خوزستان، خواستار رسیدگی به این موضوع و همکاری بیشتر طرف عراقی برای مهار سریعتر این آتش سوزی شد .

 وزیر خارجه عراق نیز در این دیدار اظهار کرد : همراهی جمهوری اسلامی ایران در کنار عراق در شرایط سخت مبارزه با تروریسم از جمله داعش فراموش شدنی نیست و این امر موجب شده است که روابط دو کشور همسایه بیش از پیش گسترش یابد.

وی بر آمادگی طرف عراقی جهت همکاری و هماهنگی با جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری با شکوه مراسم اربعین آینده تاکید کرد .

وی با اشاره به دعوت رسمی خود از محمد جواد ظریف برای دیدار از عراق ابراز امیدواری کرد با انجام این سفر شاهد گسترش بیش از پیش روابط دو کشور باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: