کد خبر: ۴۶۸۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) گفت: اکنون با استفاده از توان بومی و تلاش دانشمندان و متخصصان تمامی دستاوردهای پدافند هوایی در داخل کشور تولید می شود.

به گزارش شفاف، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد روز شنبه در مراسم تجدید میثاق فرماندهان پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) با آرمان های امام راحل اظهارداشت: پدافند هوایی قبل از انقلاب به طور کامل توسط مستشاران خارجی اداره می شد و اکنون این بخش مهم دفاعی به طور کامل توسط کارشناسان داخلی اداره می شود. 
وی تصریح کرد: ماهیت پدافند هوایی پس از پیروزی انقلاب بر اساس آرمان ها و اهداف نظام اسلامی کاملا متحول و بومی سازی شد. 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) یادآور شد: این نهاد دفاعی از سال 1387 بر اساس ماهیت جنگ های امروزی، تحولات بنیادی پیدا کرد به طوری که با تکیه بر نیروهای داخلی توانایی زیادی در برابر انواع تهدیدهای دشمنان دارد. 
وی ادامه داد: پدافند هوایی در هشت سال دفاع مقدس توانست با تکیه بر نیروهای جوان و زبده ٦٠٠ فروند انواع هواپیماهای دشمن را سرنگون کند و اکنون نیز با استفاده از تجربیات گذشته پیش می رود. 
صباحی فرد با اشاره به اینکه پدافند هوایی فقط در عملیات والفجر 8 توانست ٨٠ فروند انواع هواپیمای دشمن را سرنگون کند عنوان کرد: این نهاد پس از پایان جنگ بر اساس تدابیر رهبر معظم انقلاب تحولات اساسی پیدا کرده است. 
مراسم تجدید میثاق به مناسبت ١٠ شهریور ماه سالروز تشکیل پدافند هوایی برگزار شد. 
شرکت کنندگان در این آیین، ضمن نثار تاج گل، قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید پیمان کردند. 
فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در ادامه ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز گرامی داشتند. 

منبع: ایرنا