کد خبر: ۴۶۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳

رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا به مناسبت 31 مرداد سالروز صنعت دفاعی ضمن بازدید از جت جنگنده کوثر، در جریان آخرین دستاوردهای این وزارتخانه قرار گرفت.

به گزارش شفاف به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی و هیات همراه روز یکشنبه با حضور در نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع که به مناسبت 31 مرداد سالروز صنعت دفاعی برپا شده است از جت جنگنده کوثر به عنوان جدیدترین دستاورد حوزه هوایی وزارت دفاع بازدید کرد و با توضیحات مسئولان نمایشگاه در جریان ساخت این جنگنده تماما ایرانی قرار گرفت.
در این بازدید که معاون امور صنعتی وزارت دفاع سردار شیرازی را همراهی می کرد، امیر سرتیپ بنی طرفی، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی با تشریح چگونگی ساخت این جنگنده گفت: امروز صنعت دفاعی کشور توسط جوانان برومند، متعهد و توانمند کشورمان در وزارت دفاع با نصب العین قراردادن هدایت های پیامبرگونه امام راحل عظیم الشان و خلف صالح ایشان و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)، به اوج بالندگی و توانمندی رسیده ‌و توانایی تامین نیازمندی‌های نیروهای مسلح کشورمان را در کم‌ترین زمان ممکن دارند.
مدیرعامل سازمان هوایی تاکید کرد: متخصصان صنعت دفاعی توانسته اند بدون کوچکترین وابستگی به خارج از کشور با بهره گیری از ظرفیت داخلی به این دستاورد مهم دست یافته و امروز می توانیم ادعا کنیم که دارای یک جنگنده بومی با تلاش دانشمندان و فرهیختگان داخلی هستیم.
رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا همچنین از دستاوردهای این وزارتخانه در حوزه های هوایی، دریایی، الکترونیک تسلیحات، خودرویی، مهمات، رزم زمینی، ادوات و مهندسی دفاعی، فناوری های پیشرفته، بومی و دانش‌بنیان که محصول تلاش، ابتکار و دانش محققان و متخصصان صنعت دفاعی است و اثر مستقیمی بر افزایش توان رزمی نیروهای مسلح و قدرت بازدارندگی دارد، بازدید کرد.