کد خبر: ۴۶۸۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰

رئیس جمهوری و نخست وزیر روسیه امروز یکشنبه در مراسم یادبود یوسف کابزون خواننده مشهور روس شرکت کردند تا به شایعات یک هفته گذشته مبنی بر قهر مدودف پایان دهند.

به گزارش شفاف، ولادیمیر پوتین و دمیتری مدودف در این مراسم که در مرکز فرهنگی چایکوفسکی مسکو و پیش از خاکسپاری برگزار شد، دقایقی سخنرانی کردند.
این مراسم از شبکه های خبری روسیه به صورت مستقیم پخش شد.
کابزون به خواندن سرودهای ملی و میهنی مشهور بود و چند دوره نیز نماینده مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی دوما شد. 
دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه که به دلیل غیبت دو هفته ای، شایعه قهرش مطرح شده بود در مراسم یادبود کابزون طی سخنانی وی را هنرمندی برجسته خواند که با هنر خود توانست در دل انسانها جای بگیرد.
مدودف خاطرنشان کرد: کابزون درد انسانها را درک می کرد و در هر جا که موردی برای کمک خود می دید، دریغ نمی کرد. 
به گزارش ایرنا، برخی از رسانه های خارجی هفته گذشته با اشاره به غیبت دو هفته ای «دمیتری مدودف» در انظار عمومی، شایعاتی در خصوص قهر کردن او مطرح کرده بودند.
بازار شایعات به حدی در این خصوص گسترش یافت که برخی در شبکه های اجتماعی خبر خروج او از روسیه را منتشر کردند.
برخی رسانه های موافق دولت هم دلیل غیبت دو هفته ای مدودف را مصدوم شدن او در یک رقابت ورزشی عنوان کردند و عده ای دیگر نیز در شبکه های اجتماعی اعلام می کردند که با توجه به فرا رسیدن ماه آگوست (فصل تعطیلات روس ها) نخست وزیر به تعطیلات رفته است.
به تازگی مجله فوربس لیست بانفوذترین شخصیت های روسیه را منتشر کرده است که ولادیمیر پوتین در جایگاه نخست قرار دارد و پس از او نام گرمان گرف رئیس اسبر بانک بزرگترین بانک روسیه و الکسی میلر رئیس شرکت گازپروم دیده می شود.
در این رده بندی ایگور سچین رئیس روس نفت در جایگاه چهارم و مدودف نخست وزیر روسیه در جایگاه پنجم قرار گرفته اند.
پس از آنها نیز نام خانم «الویرا نبیولینا» رئیس بانک مرکزی دیده می شود که تا چند ماه پیش در رسانه های روسی مطرح می شد در دور جدید ریاست جمهوری پوتین، احتمالا جای مدودف را خواهد گرفت و نخست وزیر روسیه می شود.
رسانه هایی که چنین گمانه زنی هایی را مطرح می کردند، معتقد بودند به دلیل رضایت پوتین از عملکرد خانم الویرا در مهار تورم با وجود تحریم های پی در پی آمریکا، احتمالا او به عنوان نخست وزیر به مجلس معرفی می شود.
شایعاتی که پوتین اردیبهشت ماه امسال با معرفی مجدد مدودف به عنوان نخست وزیر روسیه به دومای روسیه با وجود همه انتقاد ها، به آن پایان داد و دوما نیز به انتخاب پوتین رای اعتماد داد.
گفتنی است، رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه، مدیرکل کمپانی راه آهن روسیه و رئیس کمپانی لوک اویل نیز در میان 10 چهره بانفوذ روسیه قرار دارند.