کد خبر: ۴۶۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳

رادیو رژیم صهیونیستی به خاطر پخش قطعه‌ای از یک موزیسین آلمانی محبوب آدولف هیتلر که به مواضع ضد یهودی شناخته شده بود، از مخاطبانش عذرخواهی کرد.

ریچارد واگنر موزیسین آلمانی
ریچارد واگنر

 به گزارش شفاف به نقل از رای الیوم، رادیو اسرائیل در بیانیه‌ای به خاطر پخش یک قطعه موسیقی از ریچارد واگنر، یکی از موزیسین‌های مورد علاقه آدولف هیتلر، که دیدگاه ضد یهودی داشت، عذرخواهی کرد.

در این بیانیه پخش این قطعه‌ای از یک موسیقی متعلق به واگنر رد بخش موسیقی کلاسیک "اشتباه" توصیف و آمده است: طبق دستورالعمل‌های رادیو اسرائیل موسیقی واگنر نباید پخش شود.

در این بیانیه همچنین آمده است: ما از تمامی شنوندگان عذرخواهی میکنیم. پخش موسیقی واگنر، موسیقی‌دان آلمانی باعث درد بازماندگان هولوکاست شد و مسئول انتخاب پخش این قطعه اشتباها چنین انتخابی کرده است.

با وجود این واقعیت که هیچ قانونی در اسرائیل وجود ندارد که از انتشار اثر واگنر ممانعت کند، تیم‌های هنری و موسسات فنی در دولت اسرائیل از انجام این کار خودداری می‌کنند.

ریچارد واگنر در نوشته‌های خود عقاید یهودستیزانه داشته‌ است. ریچارد واگنر آهنگساز محبوب رژیم نازی (۱۹۳۳ – ۱۹۴۵) در آلمان نازی بود. آدولف هیتلر و سران رژیم نازی به موسیقی او عشق می‌ورزیدند. با این حال عقاید یهودستیزانه‌ای که او در برخی نوشته‌های خود ابراز کرده، موجب شده اجرای بسیاری از آثار او با حاشیه‌های فراوان همراه شود.

آخرین اخبار