کد خبر: ۴۶۸۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۷ اعلام شد.

به گزارش شفاف، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگویی گفت: فهرست اسامی قبول شدگان آزمون کارشناسی ارشد نا پیوسته سال ۹۷  از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد و داوطلبان برای آگاهی از وضعیت خود می‌توانند به این سایت مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد اظهار کرد: ظرفیت پذیرش در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد ۱۵۴ هزار و ۳۸۳ نفر است.

توکلی ادامه داد: از تعداد ۵۷۵ هزار و ۶ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، ۲۸۸ هزار و ۹۰ نفر زن و ۲۸۶ هزار و ۹۱۶ نفر مرد هستند؛ در واقع ۵۰.۱۰ درصد حاضرین در جلسه زن و ۴۹.۹۰ درصد مرد هستند همچنین از میان داوطلبان حاضر ۹۹.۸۲ درصد مجاز به انتخاب رشته شدند و تعداد ۳۸ هزار و ۸۷۷ نفر در دو کدرشته امتحانی مجاز شده اند.

وی با اشاره به ثبت نام داوطلبان بیان کرد: مدارک لازم و تاریخ ثبت‌نام روی سایت دانشگاه محل قبولی بارگذاری شده است و در صورتیکه چنین اطلاعاتی در سایت دانشگاه محل قبولی افراد قرار نگرفته باشد داوطلبان می‌توانند در روز‌های چهارشنبه ۱۴ شهریور، شنبه ۱۷ و یکشنبه ۱۸ شهریور ماه با در دست داشتن مدرک لازم به محل قبولی خود مراجعه کنند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: