کد خبر: ۴۶۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳

حضور سوال برانگیز مسافران عراقی در خراسان و خوزستان، چند وقتی هست که سوژه کاربران مجازی شده، ویدئوهایی دست به دست می شود که حال خوبی ندارد و... اما خب خبرهای ناگوار تکذیب شده و حتی برخی این خبرسازی های را در جهت توطئه میان مردم ایران و عراق آن هم در آستانه اربعین قلمداد کرده اند.

به گزارش شفاف، حضور سوال برانگیز مسافران عراقی در خراسان و خوزستان، چند وقتی هست که سوژه کاربران مجازی شده، ویدئوهایی دست به دست می شود که حال خوبی ندارد و... اما خب خبرهای ناگوار تکذیب شده و حتی برخی این خبرسازی های را در جهت توطئه میان مردم ایران و عراق آن هم در آستانه اربعین قلمداد کرده اند.

ماجرا از جایی شروع شد که رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در گفت و گو با شهروند گفت: در شهرهایی مثل مشهد و قم مراوده و مراجعه افراد غیر ایرانی به خصوص عرب های عراق خیلی بیشتر مشهود است. حالا با مطرح شدن ازدواج موقت باید بیشتر مراقب باشیم.

البته موجی توئیتری هم در این رابطه بود که دو سه تایی از توئیت ها را ادامه آورده ایم.

چشم طمع مسافران عراقی به دختران ایرانی!

چشم طمع مسافران عراقی به دختران ایرانی!

چشم طمع مسافران عراقی به دختران ایرانی!

بعدتر حجت الاسلام محمدرضازائری در روزنامه خراسان نوشت: جریان گسترده رسانه‌ای هفته‌های گذشته در باره سوء استفاده همسایگان عراقی از فضای مشهد با یک تیر دو نشان را هدف گرفته است. از یک سو روابط مثبت و صمیمی میان مردم ایران و عراق را مخدوش می‌کند و نقشه‌ای را که صهیونیست‌ها ده‌ها سال دنبال کرده‌اند، محقق می‌سازد و از سوی دیگر - با هدفی بسیار مهم‌تر و حساس تر- به مفهوم و جایگاه زیارت لطمه می‌زند.

زائری: مسائل اخلاقی عراقی‌ها دروغ نیست

از شایعه تا توطئه

طیبه سیاوشی درباره انتشار اخباری پیرامون ارائه خدمات جنسی به جوانان مجرد عرب در بیش از 5 هزار مسافرخانه مشهد اظهار کرد: بنده هم از منابع غیرموثق درباره این موضوع اخباری به گوشم رسیده است اما تا به امروز بررسی درباره این موضوع در مجلس صورت نگرفته است.

سیاوشی: صحت و سقم ارائه خدمات جنسی به مردان عرب در مشهد باید بررسی شود

از شایعه تا توطئه

اما دو روز بعد همان مقام مسئولی که مورد استناد روزنامه شهروند قرار گرفته بود (رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسان رضوی) حرف های قبلش را تکذیب کرد و  گفت: خبر مربوط به حواشی سفر مردان عراقی به ایران به شکل نادرستی منعکس شده و اصل این خبر تکذیب می‌شود. محمد قانعی در این خصوص اظهار کرد: حضور گردشگران در تمام نقاط دنیا ممکن است حاشیه‌هایی را با خود به همراه داشته باشد که هیچ آمار و مستنداتی هم از آن در دست نیست.

تکذیب حواشی سفر مردان عراقی به ایران

از شایعه تا توطئه

آیت‌الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: ۲۰۰ سال است انگلیسی‌ها تلاش می‌کنند بین امت‌های اسلامی تفرقه بیندازند که خوشبختانه در مقابله با داعش ۳ امت ایران، عراق و سوریه با هم متحد شدند و توانستند به پیروزی برسند و امروز آن‌ها از این موضوع ناراحت هستند و می‌خواهند این ملت‌ها را مقابل هم قرار دهند.

علم الهدی: فاسد نشان دادن حضور مسافران عراقی در مشهد، توطئه انگلیس است

از شایعه تا توطئه

طوفان توییتری کاربران با هشتگ #کلنا_امة_واحدة

روز گذشته کاربران ایرانی و عراقی فضای مجازی با هشتگ #العراق_وإیران_إخوة از برادری دو ملت نوشته بودند. این هشتگ در واکنش به حواشی پیش آمده در رابطه با شایعه حضور زائران مرد مجرد عراقی در مشهد دست به دست شد. روز گذشته فراخوانی در فضای مجازی منتشر شد که از کاربران دعوت می‌کرد تا به طوفان توئیتری با #کلنا_امة_واحدة بپیوندند.

این فراخوان از کاربران خواسته بود تا راس ساعت 22 در رابطه با اتحاد میان دو کشور اسلامی و همسایه ایران و عراق بنویسند و اعلام کنند تا جهان بداند ما یک امت هستیم. کاربران تلاش کردند تا با انتشار این هشتگ ضمن تشکر از میزبانی عراقی‌ها در مراسم اربعین، به این روش از آن‌ها دلجویی کنند. هدف از انتشار این هشتگ و به راه افتادن طوفان توئیتری، مقابله با تحرکات تفرقه افکنانه بین شیعیان کشور های اسلامی مطرح شده است.

از شایعه تا توطئه

از شایعه تا توطئه

از شایعه تا توطئه

از شایعه تا توطئه

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: