کد خبر: ۴۶۸۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴

نیروهای خودی در شامگاه سیزدهم شهریورماه سال ۱۳۶۶ هجری شمسی با رمز مبارک «یا اباعبدالله الحسین (ع)» به طور نامنظم و با حمله‌ای محدود، مواضع خودی را به قصد انهدام نیروهای دشمن بر بلندی‌های منطقه ترک کردند.

عملیات فتح10

به گزارش شفاف، عملیات فتح ۱۰ در ساعت ۱:۴۵ دقیقه بامداد روز ۱۳ شهریور ۶۶ با رمز مقدس «یا ابا عبدالله الحسین(ع)»  در منطقه سیدکان شمال شرقی منطقه اربیل عراق و با اهداف تداوم گسترش نبرد نیروهای مبارز عراق، پاسخگویی به شرارت‌های رژیم بعثی در بمباران مراکز غیرنظامی ایران و گلوله باران روستاهای کردنشین به مرحله اجرا درآمد.

این عملیات، مانند سایر سلسله عملیات‌های «فتح» در عمق جبهه شمالی دشمن و مشخصا در محور شمال شرقی استان کردنشین اربیل عراق، با مشارکت معارضان کرد عراقی به اجرا درآمد. نیروهای خودی در شامگاه سیزدهم شهریورماه سال ۱۳۶۶ هجری شمسی با رمز مبارک «یا اباعبدالله الحسین (ع)» به طور نامنظم و با حمله‌ای محدود، مواضع خودی را به قصد انهدام نیروهای دشمن بر بلندی‌های منطقه ترک کردند.


رزمندگان سپاه اسلام با رعایت اصل استتار و غافلگیری، همزمان با اعلام رمز عملیات، به نابودی ۳۶ پایگاه حفاظتی و مقر فرماندهی گردان «خفیفه» در بلندی‌های منطقه پرداختند. علاوه بر آن قوای ایرانی و معارضان عراقی توانستند ۱۵ دستگاه خودروی نظامی، سه قبضه توپ ضدهوایی، سه زاغه مهمات، چهار دستگاه خودروی مهندسی و چندین قضبه انواع سلاح های نیمه سنگین دشمن را نابود کنند.


در جریان عملیات فتح ۱۰، ده‌ها دستگاه خودرو، ده‌ها قبضه سلاح انفرادی، مقداری مهمات و چند قبضه توپ ضد هوایی دشمن توسط رزمندگان اسلام نیز به غنیمت گرفته شد.  علاوه بر این، تعداد ۵۰۰ نفر از نیروهای دشمن زبون بعثی کشته و زخمی شدند و ده‌ها نفر نیز به اسارت درآمدند.